08:11 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Įvertinta, kad pasaulio čempionatas Trakuose būtų ir didelė ekonominė nauda Lietuvai, kuri siektų 5 mln. eurų

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Trakuose planuojama surengti 2023 metų pasaulio irklavimo čempionatą, praneša Trakų rajono savivaldybės spaudos tarnyba.

  Tokia paraiška buvo pateikta Roterdame (Nyderlandai) prieš kelias dienas vykusiame Tarptautinės  irklavimo federacijos valdybos (FISA Council) posėdyje. Savo kandidatūras pateikė dar dvi šalys: Lenkija (Poznanė) ir Serbija (Belgradas).

  "Jaučiausi kaip gerame egzamine. Valdybos nariams turėjome pristatyti ne tik savo galimybes surengti milžiniško masto čempionatą, bet įrodyti pranašumus prieš konkurentus, ambicijas pagrįsti konkrečiais sprendimais, paaiškinti, kaip įgyvendinsime naujus infrastruktūros planus", — sakė merė Edita Rudelienė, patyrusi nemažą adrenalino dozę prieš lemiamus sprendimus priimančius valdybos narius.

  Pasak merės, Trakų galimybes sustiprina šalies Vyriausybės suteikta 2 mln. eurų garantija vykdyti čempionatui. Kiti svarūs argumentai rinktis Trakus: unikalus istorinis miestas, išskirtinė natūrali ežero irklavimo trasa, gerai išplėtota Vilniaus infrastruktūra, pasiekiama iš Trakų vos per 30 min., pasirengimas statyti naują irklavimo viešbutį Trakų sporto bazėje, irklavimo varžybų stebėjimo infrastruktūros įrengimas vienoje iš Galvės ežero salų, gera patirtis rengiant panašaus lygio čempionatus.

  Yra oficialiai įvertinta, kad pasaulio čempionatas Trakuose būtų ir didelė ekonominė nauda Lietuvai, kuri siektų 5 mln. eurų.

  Prognozuojama, kad daugiausiai pinigų — nuo 2,5 iki 3,1 mln. eurų — būtų gauta per išlaidas nakvynei, organizacinio komiteto išlaidos sudarytų apie 1,1 mln. eurų, o lankytojų ir aistruolių išlaidos — apie 690 tūkst. eurų.

  Per čempionatą į Lietuvą atvyktų apie 2000–2500 dalyvių ir aptarnaujančio personalo, 6500 lankytojų ir sirgalių, 250 žurnalistų. Pasaulio irklavimo čempionate bus kovojama dėl kelialapių į 2024 metų olimpines žaidynes Paryžiuje.

  Trakuose vyko ne vienas tarptautinis čempionatas. 2002 metais Trakuose pirmą kartą buvo surengtas pasaulio jaunių irklavimo čempionatas. Po to 2006 metais — pasaulio studentų irklavimo čempionatas, 2008-aisiais — pasaulio meistrų irklavimo regata. 2012 m. Trakuose surengtas pasaulio jaunimo, o 2013 m. — pasaulio jaunių irklavimo čempionatai. 2016 m. surengtas Europos jaunių, 2017 m. — pasaulio jaunių irklavimo čempionatai.

  Be to, Trakuose surengti ir kiti stambūs tarptautiniai čempionatai: 2005 m. ir 2011 m. vyko tarptautinė "Baltic Cup" regata, 2009 m. — tarptautinė irklavimo regata "Družba".

  Dar šia tema

  Lietuva teiks paraišką rengti pasaulio irklavimo čempionatą
  Lietuvis Tokijuje laimėjo Pasaulio štangos kėlimo čempionatą — video
  Lietuvoje vyks mažojo futbolo pasaulio čempionatas-2020
  Tegai:
  Trakai

  Svarbiausios temos