02:25 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Šiemet vardines Prezidentų stipendijas gaus 26 studentai, pasižymėję puikiais akademiniais rezultatais bei aktyvia moksline ir visuomenine veikla

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. 26 studentai už puikius akademinius rezultatus gaus vardines Prezidentų stipendijas, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos spaudos tarnyba.

  Šiemet Lietuvos mokslų akademija, atlikusi pretendentų atranką, pasiūlė vardines Prezidentų stipendijas skirti 26 studentams, pasižymėjusiems puikiais akademiniais rezultatais bei aktyvia moksline veikla ir visuomenine veikla.

  Iš universitetų studentams šiemet paskirtos 21-os stipendijos aštuonias gaus Vilniaus universiteto studentai, penkios atiteks Kauno technologijos universitetui, keturios keliaus į Vytauto Didžiojo universitetą, po vieną pasidalino Klaipėdos, Lietuvos sveikatos mokslų, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetų ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai.

  Iš penkių kolegijoms skiriamų stipendijų keturių nusipelnė Vilniaus kolegijos studentai, vieną gaus Šiaulių valstybinės kolegijos studentas.

  Gabiausiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams kasmet numatoma iki trisdešimt vardinių stipendijų, pavadintų Jono Žemaičio, Algirdo Brazausko, Kazio Griniaus, Aleksandro Stulginskio ir Antano Smetonos vardais.

  Iš atskiroms studijų sritims numatytų penkių vardinių stipendijų po vieną skiriama kolegijų studentui (190 eurų kas mėnesį), po dvi — siekiantiems bakalauro laipsnio universitetuose (190 eurų) ir po dvi — magistrantūros studentams (266 eurai).

  Kandidatūras stipendijoms teikia aukštosios mokyklos, jas vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai.

  Prezidentų stipendijos skiriamos vieneriems studijų metams už gerus akademinius pasiekimus ir aktyvią mokslinę ir visuomeninę veiklą. Kandidatai stipendijoms atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.

  Prezidentų vardines stipendijas Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.

  Dar šia tema

  Paskutinis skambutis: išleistuvės TSRS ir Rusijoje
  Siūloma suvienodinti priėmimo reikalavimus visiems stojantiesiems
  Tegai:
  švietimas, mokslas, studentai

  Svarbiausios temos