15:54 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Gauti kompensaciją gali pretenduoti ir bendrabučiuose gyvenantys studentai, kompensacijos dydis — 79,87 Eur/mėn.

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Socialiai remtini studentai gali kreiptis dėl galimybės gauti socialinį ar išsinuomoti savivaldybei priklausantį būstą, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.

  Studentai, teikiantys prašymą dėl įrašymo į Asmenų ir šeimų, laukiančių socialinio būsto Vilniaus mieste, sąrašą gauti kompensaciją, turi tenkinti šias sąlygas:

  — kurių gaunamų pajamų per metus ar turimo turto dydžiai neviršija teisės aktų nustatytų ribinių dydžių (asmens be šeimos grynosios metinės pajamos 4 636 Eur ir turtas 11 346 Eur, dviejų ir trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos 9 272 Eur ir turtas 20 496 Eur, keturių ir daugiau asmenų šeimos kiekvienam asmeniui neturi viršyti 2 684 Eur ir turtas 9 150 Eur);
  — būsto nuomos sutartis ne trumpesniam nei 1 metų laikotarpiui,
  — žmogui tenka ne mažiau 8 m2 nuomojamo ploto.

  Gauti kompensaciją gali pretenduoti ir bendrabučiuose gyvenantys studentai. Kompensacijos dydis — 79,87 Eur/mėn.

  Dėl Neringos socialinių būstų nuomos poilsiautojams Seime inicijuojamas tyrimas >>

  Esminės būsto nuomos sutarties sudarymo sąlygos: būsto nuomos sutartis turi būti sudaryta ne trumpesniam nei 1 metų laikotarpiui, gali būti ir ilgesnis terminas ar neterminuota sutartis (būsto naudingas plotas, tenkantis vienam asmeniui ar šeimos nariui negali būti mažesnis kaip 8 kv. m).

  Svarbus klausimas — gyvenamosios vietos deklaravimas. Tam, kad galėtų pretenduoti į kompensaciją, studentai turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Vilniuje. Dauguma atvykstančių studijuoti deklaravę gyvenamąją vietą tėvų namuose, todėl svarbu sudaryti sąlygas jiems prisiregistruoti bendrabučiuose, kad jie galėtų pretenduoti gauti kompensaciją.

  Dar šia tema

  Tyrimo metu paaiškėjo, ar esame pakantūs socialinio būsto gyventojams
  Sostinė sutaupytas lėšas skirs socialinio būsto statybai
  Kaunas pildo socialinio būsto fondą ir perka butus
  Tegai:
  kompensacija, Vilnius, studentai

  Svarbiausios temos