12:34 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Reklamuodami žaidimą, kūrėjai pasinaudojo tikrų žmonių atvaizdais

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Lietuvos žmogaus teisių centras pasipiktino dėl kompiuterinio žaidimo reklamos, kurioje naudojami tikri vaikų ir suaugusių žmonių iš Vilniaus Kirtimų gyvenvietės atvaizdai.

  "Viena kompiuterinius žaidimus kurianti įmonė naudoja Vilniaus Kirtimų gyvenvietėje gyvenančius romus kaip taikinius savo žaidimuose", — rašo Facebook Lietuvos žmogaus teisių centras.

  Centras teigė, kad žaidimo "Gangsteriai.lt" reklamoje naudojamos tikros vaikų ir suaugusiųjų nuotraukos.

  "Esame įsitikinę, kad tokiu elgesiu net tik žeminamas romų bendruomenės orumas, tačiau ir normalizuojamas smurto naudojimas romų atžvilgiu", — teigiama centro pranešime.

  Žmogaus teisių aktyvistai paragino atlikti ikiteisminį tyrimą dėl neapykantos kurstymo ir pažymėjo, kad net jei nuotraukos buvo gautos teisėtai, tai nesuteikia teisės naudoti šiuos vaizdus komerciniais tikslais.

  "Šiuo atveju įžvelgiame galimą neapykantos skatinimą ir raginimą susidoroti su romais. Taip galimai pažeistas Baudžiamasis kodeksas. Dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo kreipsimės į prokuratūrą", — pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

  Žaidimo kūrėjai jau atsiprašė.

  "Labai norime atsiprašyti romų tautybės žmonių, dėl klaidinančios ir įžeidžiančios reklamos. Mūsų žaidime nėra nieko bendro su romais. Žaidime nėra net šaudoma. Reklama buvo iškarto sustabdyta ir pašalinta vos tik sužinojus apie jos turinį. Prikabinamos nuotraukos iš žaidimo", — prašė Facebook "Gangsteriai.lt".

  Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija pasmerkė šį "rasinės neapykantos kurstymo aktą" ir žaidimo "Gangsteriai.lt" kūrėjus, neetiškai reklamuojančius savo produktą ir tokiu būdu kenkiančius Lietuvos kompiuterinių žaidimų industrijos reputacijai.

  Dar šia tema

  Kirtimuose gyvenantys romai palikti neviltyje
  Spalvingas romų festivalis "Gypsy Fest 2019" Vilniuje
  Lietuvoje papildytas atmintinų dienų sąrašas
  Tegai:
  romai

  Svarbiausios temos