04:05 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13

  Pagal priimtą naują sprendimą, asmuo ar susiję asmenys galės įsigyti miškų ūkio paskirties žemės Lietuvos teritorijoje, kad bendras jiems priklausantis iš valstybės ir kitų asmenų įsigytos miškų ūkio žemės sklypas nebūtų didesnis kaip 1 500 ha

  VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Seime buvo priimtos Miškų įstatymo pataisos, kuriomis nutarta nuo 2020 metų riboti privačios nuosavybės teise disponuojamų miškų plotus, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Pagal priimtą naują sprendimą, asmuo ar susiję asmenys galės įsigyti miškų ūkio paskirties žemės Lietuvos teritorijoje, kad bendras jiems priklausantis iš valstybės ir kitų asmenų įsigytos miškų ūkio žemės sklypas nebūtų didesnis kaip 1 500 ha.

  Asmenys galės įsigyti miškų ūkio paskirties žemės sklypą arba daugiau negu 20 proc. juridinio asmens, nuosavybės teise turinčio daugiau negu 400 ha miškų Lietuvos teritorijoje, tik gavę Nacionalinės žemės tarnybos išduotą sutikimą.

  Sutikimas įsigyti miškų ūkio paskirties žemės sklypą bus išduodamas Nacionalinei žemės tarnybai valstybės įmonių ir biudžetinių institucijų registruose patikrinus asmens duomenis ir planuojamus įsigyti miškų ūkio paskirties žemės sklypų plotus bei akcijas juridiniuose asmenyse, kurie kontroliuoja mišką, ir nustačius, kad bendras priklausančio ir norimo įsigyti miškų ūkio paskirties žemės plotas neviršija šiame įstatyme nustatytų didžiausių įsigyjamo miško žemės ploto dydžių.

  Pasak šių nuostatų iniciatorių, tokiu būdu siekiama išvengti miškų ūkio paskirties žemės koncentracijos, kur krypstama į intensyvią miškininkystę, ir sumažinti neigiamą pramoninio miško kirtimo įtaką aplinkosaugos, kraštovaizdžio, rekreacijos, bioįvairovės sritims.

  Miškai Europos Sąjungos teritorijoje
  © Sputnik /
  Miškai Europos Sąjungos teritorijoje

  Dar šia tema

  Priimtas elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa įstatymas
  Seimas pritarė susitarimui su Ukraina dėl darbo migrantų
  Seimas pratęsė pavasario sesiją iki liepos 25-osios
  Tegai:
  įstatymas, miškų plotas, privati nuosavybė, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos