10:28 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Muitinė, archyvinė nuotrauka

  Tabakas, saldainiai ir raketos: ką Lietuvos muitinė rado pas kontrabandininkus

  © Photo : Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Iš viso per šešis mėnesius muitinės darbuotojai konfiskavo prekių, kurių bendra vertė viršija 13,5 mln. eurų

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Lietuvos muitinė papasakojo, kokias prekes dažniausiai konfiskavo institucijos darbuotojai per pirmuosius 2019 metų mėnesius.

  Iš viso per šešis mėnesius muitinės darbuotojai konfiskavo prekių, kurių bendra vertė viršijo 13,5 mln. eurų.

  Pasak institucijos, per šį laikotarpį buvo įvykdytos trys sėkmingos didelių narkotikų kiekių sulaikymo operacijos. Iš viso konfiskuota 250 kilogramų hašišo, 25 kg marihuanos ir 3,7 kg kokaino.

  Kontrabandinės cigaretės tradiciškai sudaro didžiausią konfiskuotų prekių dalį. Per pirmąjį pusmetį jų sulaikyta už 12,5 mln. eurų, tai yra 93 proc. visų sulaikytų prekių vertės.

  "Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos muitinė kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba dalyvavo "Europolo" ir "Interpolo" koordinuojamoje operacijoje OPSON VIII, skirtoje kovai su suklastotu maistu ir gėrimais", — pranešė muitinės spaudos tarnyba.

  Šios operacijos metu buvo išaiškinta ir sulaikyta 335 000 padirbtų saldainių, supakuotų taip, kad būtų pritrauktas pažeidžiamiausios vartotojų grupės — vaikų — dėmesys.

  Muitininkai taip pat atidžiai stebi strateginių prekių judėjimą pasienio postuose. Gegužės mėnesį per Medininkų kelio postą buvo bandoma įvežti karinę įrangą "M20 Missile Weapon System Model" iš Baltarusijos į Lietuvą.

  Kariuomenės ekspertai patikrino gabenamą krovinį ir nustatė, kad raketų paleidimo sistema ir jos komponentai yra karinės ginkluotės priemonės, kurioms taikomi apribojimai. Dėl to "M20 Missile System Model" buvo grąžintos atgal į Baltarusiją.

  Lietuvoje yra muitinės muziejus, kuriame laikomi kontrabandiniai daiktai, kurie buvo konfiskuoti įvairiais laikais. Pavyzdžiui, lankytojai gali pamatyti padirbtus "Louboutin" produktus, taip pat talpyklas su gyvatėmis, kurios pirktos dėl gydomųjų savybių.

  Dar šia tema

  Nutraukta šeimos kelionė su tūkstančiu pakelių kontrabandinių cigarečių
  Kontrabandininkai persekiojimo metu taranavo policijos automobilius
  Po vasaros gėrybėmis "uogautoja" iš Vilniaus slėpė baltarusiškas cigaretes
  Tegai:
  kontrabanda, Muitinė, Lietuva

  Svarbiausios temos