20:11 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Specialistai pataria neleisti vaikams lankytis lauke

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Penktadienį Kaune fiksuojamas didelis užterštumas kietosiomis dalelėmis, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  "Šiandien Kaune (Petrašiūnų stotelėje) oro užterštumui viršijant nustatytas normas, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų veikla lauke neorganizuojama", — skelbiama pranešime.

  NVSC specialistai siūlo ugdymo įstaigoms kiekvieną dieną susipažinti su aplinkos oro kokybės stebėsenos informacija, ją galima rasti Aplinkos apsaugos agentūros interneto svetainėje.

  Pastebėjus padidėjusį oro užterštumą, būtina užtikrinti, kad vaikai nebūtų vedami į lauką. Be to, specialistai pabrėžia, kad tikrinant duomenis apie oro užterštumą, reikia atkreipti dėmesį į savo vietovę. O jeigu mieste stotelės nėra, reikia žiūrėti artimiausiai esančią stotelę.

  Aplinkos apsaugos agentūros žemėlapyje pažymėta, kad Kaune, Petrašiūnuose, fiksuojama aukšta KD10 koncentracija — ji siekia 53,24 mikrogramo kubiniame metre.

  Didesnė nei 50 mikrogramų kubiniame metre koncentracija laikoma aukšta ir lauke rekomenduojama būti tik visiškai sveikiems žmonėms.

  Likusioje Lietuvoje fiksuojamas žemas ar labai žemas oro užterštumas.

  Tegai:
  Kaunas, oro tarša

  Svarbiausios temos