21:02 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  175

  Dauguma pakeitimų mėgėjų žvejybos taisyklėse yra skirti gausinti plėšriųjų ir lašišinių žuvų išteklius Lietuvos vandens telkiniuose

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Šiandien įsigalioja naujos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės, kuriomis įtvirtinama nauja žuvų, vėžių gaudymo tvarka visoje šalies teritorijoje, praneša Aplinkos ministerija.

  Nuo šiol 5 cm didinamas leidžiamų paimti lydekų ilgis, todėl draudžiama gaudyti mažesnes kaip 50 cm lydekas.

  Be to, mažinamas žvejybos įrankių, kuriais žvejojama naudojant masalui žuvelę, skaičius. Nors, kaip ir anksčiau, žvejoti leidžiama 4 žvejybos įrankiais, tačiau iš jų negali būti daugiau kaip 2 įrankiai (Kuršių mariose — 3 įrankiai), kuriais žvejojama masalui naudojant žuvelę.

  Žvejams mėgėjams reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad nuo šiol ir žuvys, kurių sugavimo limitas nustatytas vienetais (lydekos, sterkai, vėgėlės, šamai), įskaitomos į bendrą leidžiamą per vieną žvejybą pasiimti žuvų kiekį kilogramais — t. y. vieno žvejo žuvų laimikis negali sverti daugiau kaip 5 kg, Kuršių mariose — 7 kg.

  Taisyklių 7 priede išvardintuose vandens telkiniuose, kuriuose siekiama pagerinti jų ekologinę būklę mažinant karpinių žuvų kiekį, uždraudžiama gaudyti ne tik mažesnes nei 65 cm, bet ir didesnes nei 90 cm lydekas.

  Nuo šiol Vilnios upėje nuo žiočių iki Rokantiškių užtvankos ir Žeimenoje (nuo žiočių iki Lakajos žiočių) visus sugautus upėtakius, kiršlius, lašišas ir šlakius privaloma paleisti atgal į upę. Be to, šioje Vilnios atkarpoje draudžiama žvejoti natūralios kilmės masalais ir naudojant daugiau kaip vieną vienšakį kabliuką.

  Kitas aktualus pakeitimas — įsigaliojantis draudimas visoje Lietuvos teritorijoje gaudyti plačiažnyplius vėžius.

  Taip pat panaikinta išimtis žvejams, leidžianti gaudyti invazinius vėžius upėtakių neršto metu. Dabar nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. upėse, kuriose neršia upėtakiai, draudžiamas ir žuvų, ir vėžių gaudymas.

  Išimtis panaikinta todėl, kad buvo nustatyta nemažai atvejų, kai invazinių vėžių gaudymo pretekstu buvo vykdoma neteisėta žvejyba, niokojamos upėtakių nerštavietės.

  Gera naujiena žvejojantiems karšius. Nuo šiol Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose polderiuose žvejai galės gaudyti karšius ištisus metus.

  Rudens žvejybos draudimų metu didesnėje upės atkarpoje turės galimybių žvejoti vilniečiai. Nuo rugsėjo 16 d. iki gruodžio 25 d. nenaudojant dirbtinių masalų ar žuvelės bus galima žvejoti Neryje ne nuo Šilo g. tilto, bet nuo Žirmūnų tilto iki Valakupių tilto.

  Dauguma pakeitimų taisyklėse yra skirti gausinti plėšriųjų ir lašišinių žuvų išteklius. Plėšriosios žuvys yra esminė grandis ekosistemoje, mat jų trūkstant prastėja ne tik žuvų išteklių būklė, bet viso vandens telkinio būklė. 

  Dar šia tema

  Rusijos pasieniečiai sulaikė laivą su dviem žvejais iš Lietuvos
  Draudžiama menkių žvejyba Baltijos jūroje
  Klaipėdoje paauglys bandė parduoti "žolės" žvejojusiems policininkams
  Tegai:
  Lietuva, žvejyba, Aplinkos ministerija

  Svarbiausios temos