19:24 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Erkė, archyvinė nuotrauka

  Kovoje su erkėmis teritorijų purškimas neefektyvus

  CC0 / Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Erkių naikinimas neišvengiamai paveiktų ir kitas laukinių gyvūnų ir vabzdžių grupes

  VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Įvertinusi gautus pasiūlymus naikinti erkes, Aplinkos ministerija neketina purkšti gamtinių teritorijų cheminiais preparatais, nes tai nėra efektyvus būdas kovoti su šias gyviais, rašoma ministerijos pranešime.

  "Teritorijos apdorojimas preparatais, naikinančiais erkes, būtų menkai reikšmingas: jo veikimas trumpalaikis, tad šį procesą reikėtų periodiškai kartoti kelis kartus per sezoną. Taip pat didžiąją dalį preparatų sulaikytų aukštesnė augalija ir erkių, kurios užlipusios ant žolių, net nepasiektų", — teigia Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų politikos grupės vyresnysis patarėjas Vilmantas Graičiūnas.

  Pasisotinusios krauju, erkės nukrenta ant žemės, pasislepia po lapais ir padėjusios kiaušinius žiemoja. Tokiu būdu erkės išlieka nepaveiktos net ir nupurškus teritoriją preparatais. 

  Paprastai žmonės erkių pasigauna joms būnant 1-1,5 metrų aukštyje nuo žemės, todėl cheminiai preparatai turėtų būti naudojami antžeminiu būdu, o tai padaryti sunku dideliuose ir miškinguose plotuose.

  Erkių naikinimas neišvengiamai paveiktų ir kitas laukinių gyvūnų ir vabzdžių grupes. Būtų pažeistas svarbus Laukinės gyvūnijos įstatymo principas, numatantis, kad reguliuojant laukinių gyvūnų gausą, neturi būti daroma žala kitų laukinių gyvūnų rūšims.

  Naudoti pesticidus telmologiniuose, botaniniuose, zoologiniuose draustiniuose, vandens telkinių apsaugos juostos griežtai draudžiama.

  Be to, visiškai išnaikinti erkių neįmanoma, nes jas atneša ir po teritoriją išplatina šunys, katės ir kiti laukiniai gyvūnai bei žinduoliai, kurių krauju jos maitinasi.

  Dar šia tema

  Energetikos ministerija pasiryžusi Baltijos jūros regione plėtoti jūrinio vėjo energiją
  Aplinkos ministerija sugriežtino mėgėjų žvejybos taisykles
  Tegai:
  vabzdžiai, laukiniai gyvūnai, Aplinkos ministerija, Lietuva, erkės

  Svarbiausios temos