00:51 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Šių metų pirmasis pusmetis, palyginti su praėjusių metų, buvo gausesnis ir atkurtos Lietuvos pilietybės atvejų

  VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. Pagal šių metų pirmojo pusmečio pagrindinius migracijos rodiklius, smarkiai išaugo užsieniečių, įgijusių leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, skaičius, rašoma Migracijos departamento pranešime.

  Per pirmąjį šių metų pusmetį leidimus laikinai gyventi LR įgijo 16 883 užsieniečiai arba net 47,0 proc. daugiau, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Didžioji tokių leidimų dalis šiais metais — 12 790 — buvo išduota naujai (per metus padidėjo 59,1 proc.), mažesnioji — 4 093 — pakeista anksčiau turėto leidimo ar kitu pagrindu (per metus padidėjo 18,7 proc.).

  Bendras šių metų liepos 1 dieną Lietuvoje gyvenančių užsieniečių skaičius siekė 66 881 arba 23,0 proc. daugiau, palyginti su 2018 metų liepos 1 diena. 

  Likusią anksčiau minėtų užsieniečių dalį sudarė teisę nuolat ar laikinai LR gyventi turintys Europos Sąjungos ir Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai, kurių šių metų pirmąjį pusmetį šalyje gyveno daugiau nei minimu laikotarpiu praėjusiais metais.

  Šiais metais kone šimtu daugiau gauta prašymų suteikti prieglobstį LR — jei praėjusių metų pirmąjį pusmetį tokių prašymų buvo 145, tai per šešis šių metų mėnesius tokių prašymų jau būta 240.

  Išaugo nelegalios migracijos rodikliai — vien per pirmąjį šių metų pusmetį į LR neleista įvažiuoti 2 919 užsieniečių, ir tai sudaro 18,1 proc. daugiau atvejų nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Padaugėjo ir užsieniečių, laikinai apgyvendintų Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Užsieniečių registracijos centre, užsieniečių, kurie buvo įpareigoti išvykti iš Lietuvos ar grąžinti į šalį, iš kurios buvo atvykę į Lietuvos Respubliką.

  Šių metų pirmasis pusmetis, palyginti su praėjusių metų, 15,4 proc. buvo gausesnis atkurtos Lietuvos pilietybės atvejais — šiemet pilietybė buvo atkurta 1 149 asmenims, per pirmąjį praėjusių metų pusmetį — 996 asmenims.

  Migracijos srautai ES šalyse: krizės poveikis
  © Sputnik /
  Migracijos srautai ES šalyse: krizės poveikis

   

  Dar šia tema

  Politologas: ES privers Estiją priimti migrantus nuolatiniam gyvenimui
  Vyriausybė pritarė siūlymui dėl kvotų nustatymo darbo migrantams
  Draugiškas dempingas: Ukraina ruošiasi "pavergti" Lietuvą
  Lietuvoje rastas Europos Sąjungos demografinių problemų "sprendimas"
  Lietuva suteiks prieglobstį Viduržemio jūroje išgelbėtiems migrantams
  Lietuvoje siūloma imigrantams suteikti nemokamą sveikatos draudimą
  Tegai:
  pilietybė, Lietuva

  Svarbiausios temos