01:00 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Dešimties metų laikotarpyje daugiau nei 200 Vilniaus ugdymo įstaigų už suvartotą šilumos energiją mokėjo ne pagal švietimo įstaigose įrengtus šilumos apskaitos prietaisų rodmenis, o pagal šilumos ūkio sutartyse numatytas tam tikras formules

  VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. Vilniaus miesto apygardos teismas išnagrinėjo bylą, kurioje buvo siekiama įrodyti viešojo intereso pažeidimą — kad AB "City service" padarė daugiau nei 20 mln. eurų nuostolį Vilniaus miestui, įgyvendindama sostinės lopšelių, darželių ir mokyklų šilumos ūkio priežiūrą, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

  Šią paslaugą bendrovė teikė nuo 2002 metų iki 2012 metų. Teismo sprendimu Generalinės prokuratūros prokuroro ir Vilniaus miesto savivaldybės ieškinys tenkintas iš dalies — savivaldybei priteista daugiau kaip 10 mln. eurų siekianti suma.

  Pasak sostinės mero Remigijaus Šimašiaus, ši jau keletą metų teismuose nagrinėta byla yra didžiulės reikšmės, nes parodo, kokio masto aferos Vilniaus šilumos ūkyje buvo vykdomos vos prieš dešimtmetį ir, anot jo, liūdniausia tai, kad jos buvo sankcionuotos bei palaikomos tuomet dirbusios miesto valdžios, kuri ir dėjo parašus ant minėtų sutarčių.

  "Šiuo sprendimu į miesto biudžetą sugrįš suma, kuri pasak teismo, savivaldybės buvo permokėta paslaugų teikėjams už švietimo įstaigų šilumos punktų priežiūrą bei energijos tiekimą. Taip pat galime pasidžiaugti tuo, kad šiandien miesto valdžioje yra žmonės, kurie kardinaliai skiriasi nuo tų, kurie pasirašė tokias sutartis 2002 metais", — sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

  Bylos duomenimis, dešimties metų laikotarpyje daugiau nei 200 Vilniaus miesto darželių ir mokyklų mokėjo už suvartotą šilumos energiją ne pagal švietimo įstaigose įrengtus šilumos apskaitos prietaisų rodmenis, o pagal šilumos ūkio sutartyse numatytas tam tikras formules. Tokiu būdu susidarė 20 mln. viršijantis skirtumas ir Vilniaus miesto savivaldybė patyrė minėto dydžio milžinišką nuostolį.

  Dar šia tema

  Vilniaus savivaldybė patvirtino 2019 metų biudžetą
  Vilniaus savivaldybė pristatė ekologišką gatvių valymo įrangą
  Sostinės savivaldybė ketina uždrausti rūkyti vaikų žaidimo aikštelėse
  Tegai:
  šiluma, ugdymo įstaigos, Vilnius

  Svarbiausios temos