03:21 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (331)
  17

  Pasak SAM sprcialistų, pavojingos ligos gali suaktyvėti arba grįžti, ypač tokios kaip kokliušas, raudonukė ir kitos

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skatina nemokamai skiepyti savo vaikus nuo užkrečiamų ligų pagal vaikų skiepijimosi kalendorių, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, džiugina tai, kad didžioji dalis tėvų suprato, kad atsisakydami skiepų rizikuoja savo vaikų sveikata ir gyvybe Jei per pirmąjį praėjusių metų trečdalį nuo tymų buvo paskiepyta beveik 13 300 vaikų, tai šiemet per tą patį laikotarpį apie 19 000.

  "Tikiuosi, šį tymų protrūkį mes — visuomenė — priimsime kaip pamoką ir atsikvošėjimą. Juk visos ligos į skiepijimų kalendorių įtrauktos ne šiaip sau, o atsižvelgiant į jų pavojingumą ir ilgametę patirtį bei tarptautinių organizacijų rekomendacijas. Tik taip galėsime apsaugoti savo vaikus ir save", — sako ministras Aurelijus Veryga.

  Moksliškai įrodyta, kad tymų virusas slopina imunitetą, todėl didėja antrinių bakterinių infekcijų komplikacijų rizika. Todėl pasiskiepijus nuo tymų užkertamas kelias galimoms komplikacijoms.

  Pasak sveikatos apsaugos viceministro, darbo grupės užkrečiamųjų ligų protrūkių ar nepalankios epideminės situacijos valdymo koordinavimui vadovo Algirdo Šešelgio — dar sudetingesnės situacijos išvengta atsakingų institucijų pagalba.

  Viseministras, pabrėžia, kad buvo nuolat sekama situacija ir jos koregavimas. Jis dėkoja visiems, kurie nepagailėjo laiko ir jėgų užtikrinti vakcijos tiekimą ir paskirstymą, atliekant svarbų informacinį ir koordinavimo darbą susijusį su gydymo ir kitomis įstaigomis šviečiant visuomenę.

  Taip pat išreiškė padėką gydytojams atsakingiems už sergančiųjų tymais gydymą ir priežiūrą.

  Pagal Lietuvos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių vaikams priklauso ir rekomenduojami skiepai nuo hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, tuberkuliozės, B tipo Haemophilus influenzae infekcijos, poliomielito, pneumokokinės infekcijos, tymų, epideminio parotito, raudonukės, B tipo meningokokinės infekcijos, rotavirusinės infekcijos, mergaitėms — nuo žmogaus papilomos viruso infekcijos. Šios ligos gali sukelti pavojų ne tik sveikatai, bet ir gyvybei.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (331)

  Dar šia tema

  Be skiepų — jokio užsienio: Lietuva svarsto, ką daryti su tymais Ukrainoje
  Specialistė paaiškino, kodėl Vilniuje sparčiai plinta tymai
  Vykstantiems į Pietų Europą — įspėjimas dėl uodų platinamos ligos
  Skiepai nuo durnumo: vakcinavimo klausimas Lietuvos Seime
  Ar skiepai išgelbės nuo ukrainietiškų tymų?
  Tegai:
  užkrečiamosios ligos, skiepai, vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius, Lietuva, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos