16:07 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Gydytojas, archyvinė nuotrauka

  SAM pasirašė su medikais sutartį, kuri užtikrins atlyginimų didinimą

  CC0 / Pexels
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (303)
  14

  Pasak Verygos, pasirašant šią sutartį galima bus imtis papildomų veiksmų, siekiant toliau didinti atlyginimus

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) su medikų profesinėmis sąjungomis pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinės sutarties pakeitimus. Šis susitarimas užtikrins nuoseklesnį ir veiksmingesnį atlyginimų didinimą gydytojams ir slaugytojams, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pasak laikino sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, tokiu būdu jie galės ir toliau tesėti pažadus dėl medikų bendruomenės darbo užmokesčio didinimo.

  Verygos teigimu, parašais patvirtinti susitarimai leis tai padaryti kur kas sklandžiau, tiksliau ir stabiliau.

  "Aiškiai sutarta, kaip reikėtų elgtis konkrečiais atvejais, pavyzdžiui, kai įsigalioja mokesčių ir darbo užmokesčio naujovės, iki kada turėtų gydymo įstaigos patvirtinti tvarkas, kaip didins medikams atlyginimus, kad nenukentėtų darbuotojų interesai", — sako Aurelijus Veryga.

  Pasak Verygos, gerėjant ekonominei situacijai šalyje — gerės ir medikų finansinė padėtis.

  Pasak Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) prezidento Liutauro Labanausko, tai pirmasis tokio pobūdžio dokumentas mūsų šalyje, todėl natūralu, kad su laiku pastebimi papildomi niuansai, todėl sutartis ne vieną kartą buvo papildyta.

  Pasak jo, sutarta, kad įstaigos tai padarys iki rugsėjo 15 dienos. Tuomet jie, socialiniai partneriai, galės įvertinti, kaip įstaigos pasirengusios kitam darbo užmokesčio didinimo etapui.

  Skiepai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Игорь Зарембо

  Taip pat, tikimasi, kad tai leis užtikrinti tinkamą kolektyvinės sutarties taikymą visose įstaigose.

  Pranešime pabrėžiama, kad įvertinus 2019-aisiais įsigaliojusią mokesčių reforma, šiame susitarime numatyti konkretūs veiksmai, kaip turėtų būti elgiamasi konkrečiais atvejais. Tarp tokių vardijami, pavyzdžiui, kaip išvengti ydingos ir darbuotojams nepalankios užmokesčio nustatymo praktikos kylant minimaliai mėnesio algai (MMA), numatyti konkretūs elgesio veiksmai.

  Štai sutarta, kad darbo užmokesčio apskaičiavimui bus naudojamas didžiausias praėjusiais metais taikytas MMA dydis. Kas reikštų, kad 2019 metais MMA dydis - 516 eurų, o 2020 metais bus taikomas 2019 metų gruodžio 31 dienos MMA dydis.

  Taip pat, siekiant užtikrinti nuoseklų šios sutarties taikymą kuo didesniam medikų bendruomenės ratui, patikslinta ir kaip profesinės sąjungos gali prisijungti prie kolektyvinę sutartį pasirašiusių organizacijų.

  Sutarties pakeitimai inicijuoti SAM ir profesinėms sąjungoms stebint, kaip vykdomi sutarties įsipareigojimai.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (303)

  Dar šia tema

  Ar skiepai išgelbės nuo ukrainietiškų tymų?
  Vyro veidas ištino nuo nežinomos ligos
  Kaip sumažinti užsikrėtimo riziką per orą plintančiomis infekcijomis
  Tegai:
  gydytojai, sutartis, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos