02:31 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Specialistai tikina, kad padidėjus geležies ir mangano dalelių koncentracijai, vanduo pasidaro nemalonios išvaizdos ar skonio

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Dėl tinklo atnaujinimo darbų Naujamiestyje Vilniuje galimas laikinas vandens kokybės pablogėjimas, perspėja "Vilniaus vandenys".

  Bendrovės atstovai informuoja, kad šiuo metu Naujamiestyje atnaujinama ilgai netvarkyta vandentiekio dalis. Tai daroma, kad ateityje galima būtų užtikrinti nepertraukiamą kokybiško vandens tiekimą.

  "Dėl to vandenyje kurį laiką, iki 7 dienų, kol bus plaunamas vamzdynas, gali pasikartojančiai atsirasti geležies ir mangano dalelių. Dedame visas pastangas, kad darbai būtų atlikti kuo sparčiau ir vandens kokybė būtų atstatyta. Atsiprašome gyventojų dėl laikinų nepatogumų", — rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Tiek geležies, mangano, tiek kitų mikroelementų (kalcio, kalio, magnio ir kitų) kilmė yra gamtinė ir geriamajame vandenyje jų atsiranda natūraliai. Vanduo pratekėdamas uolienomis tirpdo jame esančias mineralines medžiagas ir jomis prisisotina. Nuo jų įvairovės ir kiekio priklauso vandens skonis bei kitos savybės. "Vilniaus vandenys" tikina, kad padidėjusi geležies ir mangano koncentracijai nėra pavojinga, nors vanduo ir yra nemalonios išvaizdos ar skonio.

  Pranešime pabrėžiama, kad prieš tiekdami klientui geriamąjį vandenį "Vilniaus vandenys" jį gerina filtruodami. Nepaisant to, ilgainiui geležis, manganas ir kiti mikroelementai nusėda ant vamzdžių sienelių.

  "Vilniaus vandenys" periodiškai remontuoja vamzdyną ir jo dalis (sklendes, siurblius) arba jį atnaujina, susidėvėjusias dalis keičia naujomis, o tam reikalui tenka trumpam atjungti vandenį.

  Po remonto jį vėl įjungus, ant vamzdžių sienelių nusėdusios geležies ir mangano nuosėdos sujuda ir vanduo kuriam laikui susidrumsčia. Tinklo atnaujinimo darbai dažniausiai vyksta senesniuose Vilniaus rajonuose, kai kuriais atvejais ten, kur kelis dešimtmečius jis nebuvo tvarkomas, todėl jie yra būtini ir neišvengiami, kad būtų užtikrintas vandens tiekimas.

  Dar šia tema

  Vilniuje atidarytos dar 5 stacionarios lauko gertuvės
  Baltijos jūroje susidarė kenksmingoms bakterijoms palankios sąlygos
  Vilniečiai gali nemokamai prisijungti prie centralizuoto vandentiekio
  Tegai:
  Vilniaus vandenys, geramasis vanduo, vanduo

  Svarbiausios temos