12:07 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Praėjusiais metais miško kelių remontui buvo skirta 3,2 mln. eurų, už kuriuos suremontuota 717,47 km miško kelių naudojant žvyrą

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Siekdama objektyviai įvertinti valstybinių miškų urėdijos atliktus miške esančių kelių remonto darbus užsakė nepriklausomą darbų įvertinimą, praneša Aplinkos ministerija.

  Atsitiktinai atrinkti 125 miško keliai, iš viso per 200 km. įvertinti teigiamai.

  Tyrimą nuo balandžio iki liepos mėnesio vykdė UAB "Darbasta", kuri patikrino 207, 02 km miškų.

  Pasak Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų politikos grupės vyriausiojo patarėjo Nerijaus Kupstaičio, patikrinimų metu nustatyta, kad 2018-aisiais metais miško kelių priežiūros ir taisymo darbai atlikti naudojant tinkamas medžiagas ir absoliučiai didžioji dalis suremontuotų miško kelių yra geros būklės.

  Jo teigimu, nustatyti tik keli pavieniai atvejai netinkamai suremontuotų kelių, tačiau ir tuos miškų urėdija turės sutvarkyti ir ištaisyti padarytas klaidas Miškų kelių remontas pripažintas, kaip vienas iš svarbiausių miško ūkio reikmių.

  Praėjusiais metais miško kelių remontui buvo skirta 3,2 mln. eurų, už kuriuos suremontuota 717,47 km miško kelių naudojant žvyrą.

  Ši miškų remonto Sistema yra taikoma nuo 2015 metų įsigaliojus Miškų įstatymų pataisoms. Miškų kelių remontą ir susijusias sistemas finansuoja valstybės biudžeto bendrųjų miškų ūkio reikmių finansaimo programos.

  Patį remontą organizuoja ir vykdo Valstybinių miškų urėdija. Kiekviename regione sudaromos komisijos, kurios svarsto, kurie miškų keliai turi būti tvarkomi pirmiausia.

  Miškai Europos Sąjungos teritorijoje
  © Sputnik /
  Miškai Europos Sąjungos teritorijoje

  Dar šia tema

  Vietinės reikšmės keliams sutvarkyti bus skirta 10 mln. eurų
  Kaune vyksta vieno didžiausių šalies transporto mazgų rekonstrukcija — video
  Socialdemokratai: Miškų reforma turi būti stabdoma
  Tegai:
  žvyras, miškų urėdija, remontas, Lietuvos valstybiniai miškai, Lietuva

  Svarbiausios temos