06:02 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Savo ruožtu, Lietuvos ginklų kontrolės inspektoriai Baltarusijos karinio dalinio vertinimą planuoja atlikti vėliau šias metais

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Šiandien, rugpjūčio 1 dieną, Baltarusijos ginklų kontrolės inspektorių grupė atliks Lietuvos karinio dalinio vertinamąjį vizitą, praneša Lietuvos Krašto apsaugos ministerija.

  Vizitas vyks pagal 2011 metų ESBO Vienos dokumentą.

  Baltarusijos inspektoriai lankysis Lietuvos kariuomenės Motorizuotoje pėstininkų brigadoje "Žemaitija" (Klaipėdoje). Vertinamojo vizito metu inspektoriai turės galimybę gauti informaciją apie dalinio struktūrą, jame tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus ir skaičių, taip pat bus galima apžiūrėti jų pavyzdžius.

  Lankydamiesi brigados padaliniuose ir bendraudami su ten tarnaujančiais kariais inspektoriai galės artimiau susipažinti su dalinio kasdienine veikla.

  ESBO Vienos dokumentas įpareigoja organizacijos valstybes nares kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, taip pat iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

  Lietuvos ir Baltarusijos Respublikų dvišalis susitarimas "Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių" numato, kad abi šalys kasmet keisis papildoma karine informacija nustatytu formatu ir turės galimybę pasirinktinai atlikti vieno kaimyninės šalies karinio dalinio vertinamąjį vizitą.

  Baltarusijos ginklų kontrolės inspektoriai šiemet jau lankėsi Lietuvoje – tarptautinių mokymų "Geležinis Vilkas 2019" metu, birželio 18-19 dienomis.

  Savo ruožtu, Lietuvos ginklų kontrolės inspektoriai Baltarusijos karinio dalinio vertinimą pagal dvišalį susitarimą planuoja atlikti vėliau šias metais.

  Dar šia tema

  Rusijos inspektoriai aplankys karinį objektą Lietuvoje
  Į Lietuvą atvyko Rusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai
  Lietuvoje lankysis Ukrainos ginkluotės inspektoriai
  VMI: turgavietės sulauks mokesčių inspektorių vizitų
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, kontrolė

  Svarbiausios temos