15:10 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Ilgą laiką tyrimas buvo aklavietėje, kol 2017 metų pradžioje prokurorai nenusprendė atnaujinti ikiteisminį tyrimą

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Šalčininkų rajone, Jašiūnų miestelyje, 2004 metais iš chuliganiškų paskatų nužudęs vyriškį, šių metų liepos pabaigoje J. V. išgirdo Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, pranešė Generalinė prokuratūra.

  Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2004 metų lapkričio 13-osios naktį šalia vieno baro Jašiūnų miestelyje vyko muštynės. Jų metu į barą įbėgęs asmuo golfo lazda sudavė keletą stiprių smūgių bare ramiai buvusiam vyriškiui, kuris nuo patirtų sužalojimų mirė.

  Policijos pareigūnai nustatė asmenis, galimai dalyvavusius muštynėse. Jiems buvo pateikti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei nužudymo, tačiau, nesurinkus pakankamai duomenų, kad minėti asmenys galėjo nužudyti vyriškį, ikiteisminis tyrimas jų atžvilgiu buvo nutrauktas.

  Ilgą laiką ikiteisminis tyrimas buvo aklavietėje. 2017 metų pradžioje Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai atnaujino ikiteisminį tyrimą. 

  Prokurorai ir policijos tyrėjai pakartotinai apklausė liudytojus, kurie jau buvo davę parodymus, bei nustatė naujus, kurie taip pat galėjo papasakoti tyrimui reikšmingas aplinkybes apie tos nakties įvykius.

  "Po intensyvių ikiteisminio tyrimo veiksmų, J. V. buvo pripažintas įtariamuoju dėl nužudymo ir kreiptasi į teismą dėl kardomosios priemonės – suėmimo – skyrimo už akių, kadangi jis tuo metu gyveno Didžiojoje Britanijoje", – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą byloje palaikęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rimas Juodis.

  Sunkiu nusikaltimu įtariamas Lietuvos  pilietis pagal Europos Sąjungos arešto orderį į Lietuvą buvo atgabentas iš Didžiosios Britanijos.

  Apklausus įtariamąjį, pastarasis padėjo ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams atskleisti šio kraupaus nusikaltimo detales ir prisipažino nužudęs vyriškį. Teismas jam skyrė aštuonių metų laisvės atėmimo bausmę.

  Dar šia tema

  Bibliotekininkę nužudžiusiam pumpėniškiui gresia kalėjimas iki gyvos galvos
  Instagram tinklaraštininkės gerbėjas nužudė ją ir paviešino kūno nuotrauką
  Mirtina statistika: nužudymai ir savižudybės ES šalyse
  Tegai:
  prokurorai, tyrimas

  Svarbiausios temos