08:21 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13

  Iš sudaužytų automobilių ugniagesiai šią vasarą ištraukė 11 žuvusiųjų ir išvadavo  per 40 automobiliuose prispaustų vairuotojų ir keleivių

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, ugniagesiams gelbėtojams šiemet per 860 kartų teko atlikti gelbėjimo darbus transporto avarijose (pernai jose per tą patį laikotarpį jų pagalbos reikėjo per 810 kartų), rašoma departamento pranešime.

  Vien per du šių metų vasaros mėnesius į gelbėjimo darbus šių avarijų metu jie skubėjo per 270 kartų. Beje, iš sudaužytų automobilių jie šią vasarą ištraukė 11 žuvusiųjų ir išvadavo  per 40 automobiliuose prispaustų vairuotojų ir keleivių.

  "Atvykus į avarijos vietą, visko yra tekę matyti. Būna, kad žmonės šaukia, dejuoja, verkia, bet kartais pasitinka... tyla. Tada žinai, kad arba žmogus prarado sąmonę, arba... Atlikti gelbėjimo darbus nėra paprasta. Kai žmogus sužalotas, net  jei dirbi jo neliesdamas, būna, kad šaukia ar dejuoja. Todėl neretai vienas ugniagesių ramina, o kitas – imasi darbo", — pasakoja ugniagesys gelbėtojas Audrius Paplauskas.

  Ugniagesiams iš sužeistųjų netenka išgirsti nei paslapčių, kur  laikomi pinigai, nei prašymų perduoti meilės prisipažinimų. Romantiškų vaizdų transporto avarijų metu nebūna. Kaip teigia ugniagesiai, jei žmonės dažniau matytų realias situacijas, kuriose atsiduriama neatsakingai vairuojant, galbūt tai ne vieną vairuotoją paskatintų kelyje atsakingiau elgtis.    

  Ugniagesių teigimu, dažniausiai avarijos įvyksta, kai viršijamas greitis. Pasak jo, neretai koją pakiša ir vairavimo įgūdžių stoka, nes ypač jauni vairuotojai, sėdę už galingų automobilių vairo, kartais skrenda daug negalvodami.  Deja, net viena klaida gali būti lemtinga.

  Dar šia tema

  Lietuvis tapo mirtinos avarijos Baltarusijoje dalyviu
  Turkijoje autobuso avarijos metu nukentėjo 25 turistai
  Panevėžyje eismo įvykio metu žuvo motociklo vairuotojas
  Kelyje Klaipėda — Kaunas apvirto vilkikas, vežęs gyvas kiaules
  Per avariją netoli sienos su Lietuva žuvo du žmonės
  Tegai:
  keleivai, vairuotojai, ugniagesiai, automobiliai

  Svarbiausios temos