21:25 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (314)
  46

  Čigarečių kontrabandai užkardyti pasieniečiai įsigijo du nepilotuojamus lėktuvus, kainavusius apie 120 tūkst. eurų

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Cigarečių kontrabandai prie sienos su Baltarusija ir Rusija užkardyti VSAT įsigijo du nepilotuojamus lėktuvus su įranga, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  VSAT stiprino kriminalinės žvalgybos padalinių pajėgumus kovojant su cigarečių kontrabanda pasienio ruožuose tarp kontrolės punktų, ypač prie išorės ES sienos su Rusija ir Baltarusija.

  Tam VSAT įsigijo 2 nepilotuojamus elektra varomus lėktuvus su vaizdo stebėjimo įranga, leidžiančia patruliuoti, stebėti iš oro, lydėti objektus.

  Taip pat įsigytas universalus antžeminis valdymo ir kontrolės pultas (stotis) su programine įranga ir licencijomis.

  Pagal šį projektą nupirkti ir nepilotuojamo lėktuvo valdymo bei kontrolės operatorių mokymai, kuriuose naujų įgūdžių įgijo 4 VSAT Kriminalinių tyrimų valdybos darbuotojai.

  Esant poreikiui įranga galėtų pasinaudoti ir kitos Lietuvos teisėsaugos institucijos – policija, muitinė ir pan.

  Projektas vykdytas 18 mėnesių nuo 2018-ųjų sausio 1 d. Jis finansuotas pagal Europos Sąjungos programą HERCULE III. Projekto vertė – 119 511,70 eurų.

  Cigarečių kontrabanda

  2018 metais VSAT pareigūnai sulaikė 1 mln. 768 tūkst. pakelių neteisėtai gabentų rūkalų. 2017-aisiais šis skaičius siekė 1 mln. 222 tūkst. pakelių. 

  Dažniausiai neteisėto tabako gaminių gabenimo maršrutus kontrabandininkai rinkosi per valstybės sieną su Baltarusija. Per šį ruožą buvo bandoma į Lietuvą atgabenti beveik 1,2 mln. pakelių cigarečių (70 proc. visų sulaikytų kontrabandinių rūkalų).

  Šio rodiklio augimui įtakos turėjo keli dideli kontrabandos užkardymai, kai pagal VSAT kriminalinės žvalgybos informaciją buvo sulaikyta daugiau kaip 700 tūkst. pakelių cigarečių, atgabentų automobiliais iš Latvijos bei traukiniais iš Baltarusijos.

  Didžiausią dalį sulaikytų cigarečių sudarė baltarusiškais akcizo ženklais pažymėti rūkalai. Per metus pasitaikė ir nedidelis kiekis Ukrainos bei Tadžikistano banderolėmis pažymėtų cigarečių. 

  Lietuvos muitininkai šiemet jau sulaikė 3 mln. 423 tūkst. pakelių cigarečių. Šalies viduje šiemet sulaikyta 28 proc. kontrabandos, o pasienyje su Baltarusija sulaikomas nelegalių rūkalų kiekis išliko daugmaž nepakitęs (16 proc.). Taip pat 15 proc. cigarečių kontrabandos sulaikytos jau išvežant jas iš Lietuvos – pasienyje su Lenkija.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (314)

  Dar šia tema

  Jaunam kontrabandininkui gresia solidi bauda ir mašinos konfiskavimas
  VSAT įsigijo 11 naujų šuniukų: kaip Lietuvoje gerinama kinologų veikla
  Tarnybinis VSAT šuo susekė du kontrabandininkus iš Baltarusijos
  Tegai:
  pasieniečiai, kontrabanda

  Svarbiausios temos