15:49 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Turimais duomenimis, dalis alaus, pagaminamo naudojant bendrovės įrangą, žaliavą ir patalpas, buvo pardavinėjamas nefiksuojant jo pardavimo ir gaunamų pajamų

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Biržuose esančios alaus daryklos direktorius ir gamybos vadovė bus teisiami, praneša Lietuvos prokuratūra.

  Pasibaigus įkiteisminiam tyrimui, baudžiamoji byla perduota teismui. Kaltinimai pareikšti dėl svetimo turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo bei melagingų duomenų apie pajamas, pelną, turtą.

  Ikiteisminis tyrimas dėl Biržuose įsikūrusioje uždarojoje akcinėje bendrovėje galimai vykdomų ekonominio pobūdžio nusikalstamų veikų buvo pradėtas Lietuvos kriminalinės policijos biurui gavus žvalgybinės informacijos.

  Tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos 1 skyriaus viršininkė Sandra Juškauskienė, o vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.

  Įkiteisminis tyrimas dėl atliekamų ekonominio pobūdžio nusikaltimų buvo pradėtas gavus žvalgybinę informaciją.

  Tyrimo metu surinktais duomenimis, 2010-2016 metais dalis alaus, pagaminamo naudojant bendrovės įrangą, žaliavą ir patalpas, buvo parduodama nefiksuojant jo pardavimo ir gaunamų pajamų.

  Surinktais duomenimis atliekant tyrimą, 2010-2016 metais pagaminto alaus pardavimas ir gautos pajamos nebuvo fiksuojamos. Uždirbti pinigai nepasiekdavo bendrovės kasos, o buvo pasisavinami.

  Per minėtą laikotarpį, manoma, kad buvo pasisavinta 200 tūkst. eurų, o skola valstybei išaugo daugiau nei 88 tūkst. eurų.

  Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro Kęstučio Greiciūno, bendrovėje dirbantys darbuotojai žinojo apie "juodą alų", bet buvo priversti tylėti su baime, jog gali netekti darbo. Kaltinimai buvo pareikšti dar šešiems bendrovėje dirbusiems žmonėms, dėl bendradarbiamo melagingai tvarkant buhalterijos apskaitą.

  Tačiau jiems pripažinus kaltę ir davus parodymus, kaltinimai jiems buvo atmesti. Biržų aludarių byla perduota nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą.

  Dar šia tema

  Panevėžiečio namuose rasta daugiau nei 900 litrų alkoholio
  Muitininkai sulaikė įmantriai paslėptą kontrabandą: vilkiko tento lentose ir dugne
  Šalčininkų rajone žmogų nužudęs vyras nuosprendį išgirdo po 15 metų
  Tegai:
  alkoholio pardavimas, pajamos, Biržai, ikiteisminis tyrimas, nelegalus darbas, alus, Lietuva

  Svarbiausios temos