10:30 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  Anksčiau Vilniaus savivaldybė pakvietė norinčius atlikti "gyventojų evakuacijos" vaidmenį per Civilinės gynybos pajėgų pratybas, kur bus inscenizuojama avarija Baltarusijos AE

  VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Net jei avarija Baltarusijos AE įvyktų, jokios pratybos nepadės Lietuvai pasiruošti "galimai katastrofai", interviu Sputnik Lietuva pareiškė istorikas ir politologas Armenas Gasparianas.

  Anksčiau Vilniaus savivaldybė pakvietė norinčius atlikti "gyventojų evakuacijos" vaidmenį per Civilinės gynybos pajėgų pratybas, kur bus inscenizuojama avarija Baltarusijos AE. Pratybos bus rengiamos  rugsėjo 5 dieną.

  Gasparianas priminė, kad panašūs renginiai vyko ir Sovietų Sąjungoje, tačiau tai niekaip nepadėjo nei per Černobylio avariją, nei per žemės drebėjimą Armėnijoje.

  "Nesuprantu, kam jie [Lietuvos valdžia] rengia pratybas, jei tai įvyktų, jokios pratybos nepadėtų. <...> Tarkime, neduok Dieve, tai atsitiks, kils panika ir ši sistema neveiks", — teigė politologas.

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Baltarusijos AE statybai buvo pasirinktas AE-2006 projektas — tipiškas Rusijos naujosios 3+ kartos branduolinių elektrinių projektas su patobulintais techniniais ir ekonominiais rodikliais, atitinkančiais moderniausius, vadinamuosius "po Fukušimos" saugos standartus, aplinkosaugos ir sanitarijos reikalavimus.

  Lietuva nuolat priešinasi projektui, teigdama, kad objektas kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Vilnius paragino boikotuoti Baltarusijos atominės elektrinės statybą, tačiau nesulaukė kitų šalių paramos. Tada Lietuvos valdžia atsisakė pirkti elektros energiją iš elektrinės. Be to, Seimas uždraudė importuoti elektros energiją iš šalių, kuriose veikia "nesaugios" atominės elektrinės.

  Baltarusija ne kartą pareiškė, kad Lietuvos pretenzijos yra politizuotos. Šalies valdžia ne kartą pabrėžė, kad objektas statomas pagal saugos standartus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims pavojaus nėra.

  Šį rudenį planuojama pradėti eksploatuoti Baltarusijos AE pirmąjį energijos bloką, antrąjį — 2020 metais.

  Tegai:
  Lietuva, Vilnius, Armenas Gasparianas, Astravo AE

  Svarbiausios temos