04:25 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Pirmosios dėžutės stovuose, pritvirtintuose prie persirengimo kabinų, jau yra bendruosiuose paplūdimiuose, zonose, kur itin didelis žmonių srautas

  VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Palanga su nuorūkomis ir kitomis smulkiomis šiukšlėmis paplūdimiuose kovos specialiomis sulankstomomis dėžutėmis, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Kinas po žvaigždėmis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Pirmosios dėžutės stovuose, pritvirtintuose prie persirengimo kabinų, jau yra bendruosiuose paplūdimiuose, zonose, kur itin didelis žmonių srautas. Iš viso jų kurorto paplūdimiuose planuojama išdalinti 50 tūkstančių vienetų. Lankstukais-švaraus paplūdimio dėžutėmis stovai pajūryje bus papildomi reguliariai – kiekvieną savaitę.

  Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos rinkodaros specialistės Aušros Šikšnienės, kurorte poilsiaujantys paplūdimiuose elgiasi kultūringai, tačiau smulkių atliekų, tarp jų – ir plastiko bei nuorūkų smėlyje vis dar pasitaiko.

  "Ieškodami būdų, kaip išspręsti šią problemą bei sukurti dar didesnį komfortą poilsiaujantiems pajūryje, pasinaudojome užsienio šalių kurortų patirtimi ir įsigijome lankstukus-švaraus paplūdimio dėžutes, kurias poilsiautojai galės nemokamai pasiimti iš specialių pritvirtintų laikiklių prie persirengimo kabinų. Jos skirtos išmesti smulkias atliekas: obuolių graužtukus, saldainių popierėlius ir kita, taip pat – ir cigarečių nuorūkas", – sakė Šikšnienė.

  Švaraus paplūdimio dėžutės yra popierinės, taigi – gali būti perdirbamos. Beje, Baltijos šalių regione Palangos kurortas yra pirmasis, siūlantis tokį sprendimą, nors Viduržemio regiono bei Amerikos privačiuose viešbučių paplūdimiuose tai jau ne naujiena.

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidentas Palangoje pasveikino jūrą su pirmąkart ją matančiais vaikais
  "Kinas po žvaigždėmis" dovanoja lietuviško kino naktį
  Palangoje sulaikyti trys iš poilsiautojų galimai vogę telefonus asmenys
  Numatoma, kad užsienio turistai šiemet Lietuvoje išleis milijardą eurų
  Tegai:
  nuorūka, Palanga

  Svarbiausios temos