09:52 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  12

  Papildomos GMP medicinos pagalbos brigados skirtos sumažinti mirčių ir kitų sunkių pasekmių dėl infarktų, insultų ir traumų skaičių, didmiesčių stotims priklausančios brigados bus nukreipiamos į mažesnius miestelius

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Siekiant užtikrinti efektyvesnį greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugų teikimą, Lietuvoje plečiamas GMP brigadų skaičius, 5 šalies regionų, t. y., Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių, stotyse bus papildomai įsteigta iki 4 nuolatinių brigadų kiekvienoje, praneša Valstybinės ligonių kasos spaudos tarnyba.

  Kiekviena iš išvardintų stočių ne tik teikia paslaugas, bet ir valdo GMP pajėgas.

  Įsigaliojus naujovei, pvyzdžiui, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stočiai priklausančios brigados pagal poreikį galės būti nukreipiamos į Raseinius, Jurbarką ar kitą vietą regione, kur tuo metu jos bus reikalingos. 

  Anot l. e. p. sveikatos apsaugos ministerijos kanclerės Odetos Vitkūnienės, šiuo sprendimu ženkliai stiprinami GMP tarnybos pajėgumai, gelbstint ir saugant insulto, infarkto ištiktų, sudėtingus dauginius sužalojimus, traumas patyrusių ar su kitokiais ūmiais negalavimais susidūrusiųjų gyvybes. 

  "Privalome užtikrinti, kad pacientai, nesvarbu, gyvenantys didmiestyje ar mažame miestelyje, turėtų vienodas galimybes kuo skubiau gauti kvalifikuotą pagalbą, kai jos prireikia. Tad, įvertinę problemas, su kuriomis susiduriama valdant GMP pajėgas, ir siekdami užtikrinti operatyvią bei kokybišką greitąją medicinos pagalbą, priėmėme savalaikį sprendimą gausinti GMP brigadų skaičių. Tai kasmet leis išsaugoti daugiau gyvybių", — sako Vitkūnienė. 

  GMP medicinos pagalbos brigados, skirtos sumažinti mirčių ir kitų sunkių pasekmių dėl infarktų, insultų ir traumų, bus finansuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Pranešime pabrėžiama, kad padidinus GMP brigadų skaičių, tikimasi, gerės paslaugų prieinamumas atokesnėse vietovėse gyvenantiems žmonėms, o mirčių nuo infarkto, insulto ir kitų ūmių susirgimų mažės. 

  Šios sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu numatytos naujovės įsigalios rugsėjo 2 dieną.

  Pernai spalį Sveikatos ministerija pasirašė sutartį su Latvija dėl greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo pasienyje. Pasirašius šią sutartį Lietuvos arba Latvijos GMP stotys, ištikus nelaimei, kai kyla grėsmė gyvybei, galėtų teikti paslaugas kaimyninės šalies pasienyje esantiems žmonėms.

  Susitarimas įsigalios, šalims užbaigus vidaus  procedūras, t. y. ratifikavus jį Seime. Tuomet Lietuvos ir Latvijos GMP stotys galės tarpusavyje susisiekti ir operatyviai nuspręsti, kaip greičiau suteikti pagalbą nelaimės ištiktiems abiejų šalių pasienio gyventojams.

  Kas yra insultas?
  © Sputnik /
  Kas yra insultas?

  Dar šia tema

  SAM pasirašė su medikais sutartį, kuri užtikrins atlyginimų didinimą
  Lietuvoje daugės dienos chirurgijos paslaugų
  Gydytoja išvardijo pačius nenaudingiausius vaistus
  Europoje užregistruota mažiau Zikos viruso sukeltos ligos atvejų
  Tegai:
  greitosios medicinos pagalba, medicinos pagalba, greitoji pagalba

  Svarbiausios temos