11:29 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Norėdami gauti išmokas ir repatriaciją, jūreiviai turėjo susisiekti su tarptautine organizacija

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Rusijos jūreiviai iš "Murmansko laivybos kompanijos" laivo, stovinčio Lietuvoje, kreipėsi pagalbos į Tarptautinę transporto darbuotojų federaciją (ITF), praneša RIA Novosti su nuoroda į ITF koordinatorių Sergejų Fišovą.

  "Parduotas (laivas "Ivan Lopatin" — Sputnik) rugpjūčio 5 dieną. Įgula yra laive, nuo gegužės mėnesio jie negauna atlyginimų. Jie laukia įsiskolinimų sumokėjimo ir repatriacijos. Jie susisiekė su ITF, negrinėsime", — sakė Fišovas.

  Anot jo, įgula vis dar Lietuvoje, tačiau Rusijos diplomatinei atstovybei šioje šalyje jau buvo išsiųstas prašymas dėl jūreivių repatriacijos.

  Fišovas pabrėžė, kad laivybos bendrovės reakcijos į Federacijos prašymą nepavyko gauti. Pažymima, kad, pasak ITF, užsienyje stovi keli "Murmansko laivybos kompanijos" laivai.

  Sputnik Lietuva liepą rašė, kad areštuotas laivas "Ivan Lopatin", priklausantis Rusijos bendrovei " Murmansko laivybos kompanija", parduodamas aukcione. Laivo pradinė kaina buvo 2,4 mln. eurų.

  "Ivan Lopatin" stovi Klaipėdos uoste nuo 2017 metų spalio pabaigos. Anksčiau buvo pranešta, kad laivas remontuojamas.

  Vėliau jūrininkai sužinojo, kad bendrovė, vykdanti laivo remontą, sustabdė remonto darbus dėl skolų.

  2018 metų birželio mėnesį Murmansko žiniasklaidoje buvo pranešta, kad Murmansko arbitražo teismas gavo reikalavimą pradėti bankroto procedūrą prieš Murmansko laivybos bendrovę. Ieškovas — bendrovė, kuri tiekė įmonei kurą.

  Remiantis informacija, bendrovės skola siekė 17,6 mln. rublių. Prieš tai laivybos kompanijai jau buvo iškelta byla pagal kitos  bendrovės, užsiimančios naftos produktų tiekimu, ieškinį.

  Tegai:
  Klaipėdos uostas, laivas

  Svarbiausios temos