10:02 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Nustatytos saugos priemonės padės išsaugoti Punios šilo turimas gamtines vertybes

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Siekiant labiau puoselėti socialinius, aplinkosauginius ir kitus visuomenės lūkesčius Punios šile ir užtikrinti ten augančių miškų, augalų ir ekosistemos apsaugą trečiadienį aplinkos ministras Kęstutis Mažeika nustatė papildomas apsaugos priemones, praneša Aplinkos ministerija.

  Įgyvendinimo imsis Valstybinių miškų urėdija ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

  "Punios šilas yra unikalus ir išsiskiria didžiule verte, todėl ieškome subalansuotų sprendimų, kalbamės su ekspertais vietos bendruomene, kaip geriausia apsaugoti šį mišką ir ypač vertingas paprastąsias pušis ir egles", — sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

  Pasak ministro, būtent todėl Valstybinių miškų urėdijai buvo pavesta čia nevykdyti miško kirtimų, kol nebus surastas tinkamiausias šiai teritorijai apsaugos mechanizmas.

  Iki šių metų gruodžio 1 dienos Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai nurodyta peržvelgti Punios šilo apsaugos tinklus, nes šis šilas priklauso "Natura 2000" Europos bendrijos ekologinio tinkle daliai.

  Apsaugos tinklus planuojama patvirtinti šių metų pabaigoje.

  Visos šios priemonės leis ir neišplečiant rezervato tinkamai apsaugoti Punios šilo gamtines vertybes, užtikrinti jau minėtų miško genetinių išteklių išsaugojimą, taip pat biologinės įvairovės apsaugą, kartu subalansuojant ir visuomenės lūkesčius šiam vertingam Lietuvos gamtos kompleksui.

  Saugos priemonės padės išsaugoti Punios šilo turimas gamtines vertybes.

  Anksčiau buvo paskelbta peticija dėl išreikšto susirūpinimo dabartinio aplinkos ministro veiksmais — stabdyti projektą, kuriuo planuota dar labiau išplėsti Punios šilo teritoriją ir apsaugoti ją nuo miško kirtimų bei medžioklės veiklos.

  Prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė palaikymą stipresnei gamtai reikšmingų teritorijų, tokių kaip Punios šilas, apsaugai ir patikino laukiantis aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos sprendimų, kurie teisiškai sutvarkytų ir įtvirtintų griežtesnę aplinkos apsaugą šioje teritorijoje.

  Tuo pačiu, prezidentas laikosi požiūrio, kad ateityje reiktų skirti daugiau dėmesio gamtai reikšmingoms teritorijoms, o saugomų teritorijų plėtra turi būti vykdoma derinant vietos bendruomenių ir socialinių partnerių interesus.

  Susirūpinimą kelia tai, kad viešoje erdvėje ministras dalinosi planais Punios šilo komercinius medžioklės plotus perduoti į privačias rankas (aukciono būdu). Toks sprendimas tik pablogintų stuaciją Punios šile — apsunkintų reikalingos apsaugos įgyvendinimą.

  Tikėtina, kad medžioklė Punios plote taptų intensyvesnė, sunkiau kontroliuojama. Be to atsirastų medžiotojų "teisėti lūkesčiai", kurie būtų rimtas kliuvinys norint užtikrinti reikalingą griežtesnę apsaugą.

  Dar šia tema

  Aplinkos ministerija sugriežtino mėgėjų žvejybos taisykles
  Pritarta siūlymui atliekų tvarkymo būdą pažymėti ant pakuočių
  Mažinama leidžiama ribinė kvapo koncentracija gyvenamosios aplinkos ore
  Lietuvoje didėja miško gaisrų rizika — sustiprinta priešgaisrinė sauga
  Tegai:
  apsaugos priemonės, Kęstutis Mažeika, Aplinkos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos