11:08 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Antradienį laivas buvo parduotas naujam savininkui, tačiau iki šiol nėra patikimos informacijos apie jo asmenybę

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Jūreiviai iš šiuo metu Lietuvoje stovinčio ir aukcione parduoto "Murmansko laivybos kompanijos" laivo "Ivan Lopatin" bus repatrijuoti, kai į laivą atvyks nauja įgula, pranešė Rusijos jūreivių profesinės sąjungos spaudos tarnyba su nuoroda į "Murmansko laivybos kompanijos"  darbo išteklių valdymo departamento vadovę Svetlaną Ševeliovą.

  Jūrininkai iš Lietuvoje stovinčio laivo antradienį kreipėsi pagalbos į Tarptautinę transporto darbuotojų federaciją (ITF), RIA Novosti sakė ITF koordinatorius Sergejus Fišovas.

  Jis patikslino, kad rugpjūčio 5 dieną laivas buvo parduotas aukcione. Tačiau jame liko šeši žmonės, jie paprašė pagalbos repatriacijai. Be to žmonės reikalauja sumokėti atlyginimus, kurių jie negauna nuo gegužės mėnesio.

  "Visi dokumentai dėl 2019 metų gegužės, birželio mėesių darbo užmokesčių buvo pervesti į banką, kai pinigai bus pervesti į sąskaitą, darbuotojai gaus pinigus. Darbo užmokesčio už liepos mėnesį išmokėjimo terminas — 2019 metų rugpjūčio 14 diena ... Kai tik į laivą atvyks nauja įgula, darbuotojai bus repatrijuoti", — spaudos tarnyba  cituoja laivybos kompanijos atstovą.

  Profsąjungos duomenimis, gautomis iš laivybos bendrovės atstovų,iki šiol nėra patikimos informacijos apie naująjį laivo savininką.

  ITF koordinatorius Rusijos Federacijoje RIA Novosti sakė, kad Rusijos konsulatas Lietuvoje buvo informuotas apie situaciją.

  Sputnik Lietuva liepą rašė, kad areštuotas laivas "Ivan Lopatin", priklausantis Rusijos bendrovei " Murmansko laivybos kompanija", parduodamas aukcione. Laivo pradinė kaina buvo 2,4 mln. eurų.

  "Ivan Lopatin" stovi Klaipėdos uoste nuo 2017 metų spalio pabaigos. Anksčiau buvo pranešta, kad laivas remontuojamas.
  Vėliau jūrininkai sužinojo, kad bendrovė, vykdanti laivo remontą, sustabdė remonto darbus dėl skolų.

  ITF duomenimis, užsienyje stovi keli "Murmansko laivybos kompanijos" laivai, įskaitant Lenkiją, Ispaniją, Indiją, Afriką ir Kiniją. Neseniai federacija sulaukė Ispanijoje stovinčio laivo "Zapoliarje" skundą dėl degalų stokos.

  Rusijos Federacijos jūreiviai iš laivų "Vsevolod Beleckij" ir "Petr Velikij", stovinčių Indijoje ir Kinijoje balandžio mėnesį ITF skundėsi dėl maisto ir vandens trūkumo.

  Naujų apeliacijų iš jų dar negauta. Visų "Murmansko laivybos kompanijos" laivų įguloms taikoma kolektyvinė sutartis su profsąjunga.

  2018 metų rugsėjo pradžioje "Murmansko laivybos kompanija" paskelbė patirianti finansinių sunkumų, tačiau neigė, kad įmonė yra bankrutavusi.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Minskas tikėjosi per Klaipėdos uostą pagerinti santykius su Lietuva
  Klaipėdos uostas nepateko į geriausių ES jūrų uostų dvidešimtuką
  Į Malkų įlankos gilinimą jau investuota 13,1 mln. eurų
  Tegai:
  Rusija, Klaipėdos uostas, laivas

  Svarbiausios temos