09:40 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Pinigų kontrabanda, archyvinė nuotrauka

  Muitininkai sulaikė dvi dideles pinigų kontrabandos siuntas

  © Photo : facebook / Muitinės kriminalinė tarnyba
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Abiems pinigus neteisėtai gabenusiems pažeidėjams gresia bauda arba laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Savaitgalį muitinės pareigūnai sulaikė dvi dideles pinigų kontrabandos siuntas, informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba informuoja.

  Kybartų kelio poste įkliuvo Lietuvos pilietė, į Lietuvą iš Rusijos slapta nešusi daugiau nei 20 tūkst. eurų. O Nidos posto pareigūnai sulaikė Rusijos pilietį, kuris nedeklaravęs bandė į mūsų šalį įvežti daugiau nei 2 mln. rublių (apie 29 tūkst. eurų).

  Šeštadienį, rugpjūčio 3-iąją, Kybartų kelio poste sulaikyta Lietuvos pilietė, apie 16:00 pėsčiomis iš Rusijos Karaliaučiaus srities ėjusi į Lietuvą. Moters rankinėje muitininkai aptiko nedeklaruotus 20 500 eurų. Šiuos pinigus ji sakėsi nešanti į Lietuvą, įsigyti nekilnojamam turtui ir nežinojusi, kad atvykstant iš trečiosios šalies privalu deklaruoti gabenamus pinigus, jei suma ne mažesnė, nei 10 tūkst. eurų.

  Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pinigų kontrabandos, jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra, moteris buvo sulaikyta dviem paroms.

  Antroji pinigų kontrabanda sulaikyta sekmadienį, apie 15:00, Nidos kelio poste. Čia pareigūnai patikrino iš Rusijos į Lietuvą važiavusio Rusijos piliečio lengvąjį automobilį, kuriame tarp vairuotojo asmeninių daiktų aptiko 2 mln. 110 tūkst. rublių (29 101 Eur). Verslo reikalais tranzitu per Lietuvą ketinęs vykti Rusijos pilietis irgi tikino nežinojęs, kad atvykstant į Lietuvą iš trečiųjų šalių, reikia deklaruoti didesnę nei 10 tūkst. eurų sumą.

  Nesuvaldęs automobilio apsivertė nuo pasieniečių sprukęs kontrabandininkas >>

  MKT Klaipėdos skyriuje dėl šio įvykio irgi pradėtas ikiteisminis tyrimas, o Rusijos pilietis sulaikytas dviem paroms. Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

  Abiems pinigus neteisėtai gabenusiems pažeidėjams gresia bauda arba laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.

  Per pirmą 2019 metų pusmetį į ES per Lietuvos sieną su trečiosiomis šalimis atvykę ar išvykę asmenys iš viso deklaravo 63 mln. eurų, buvo įforminta 1 119 deklaracijų. Šiemet iš viso jau pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl grynųjų pinigų gabenimo pažeidimų, sulaikyta apie 77 tūkst. eurų (ar šią sumą atitinkanti kita valiuta).

  Lietuvos muitinė vykdo grynųjų pinigų, įvežamų į ES ar išvežamų iš jos, kontrolę: per LR valstybės sieną su trečiosiomis šalimis vykstantis ir ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta) gabenantis asmuo privalo ją raštu deklaruoti Lietuvos muitinės poste, per kurį jis atvyksta.

  Muitinės pareigūnams nustačius, kad asmuo gabena ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų sumą ir jos nedeklaruoja arba deklaruoja neteisingai, rasti grynieji pinigai sulaikomi.

  Dar šia tema

  Tarnybinis VSAT šuo susekė du kontrabandininkus iš Baltarusijos
  Tabakas, saldainiai ir raketos: ką Lietuvos muitinė rado pas kontrabandininkus
  Kaliningrado srities gyventojas bandė neteisėtai išvežti gintarą į Lietuvą
  Tegai:
  bauda, pinigai

  Svarbiausios temos