17:49 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Dėl šaltesnio liepos mėnesio Lietuvoje, elektros energijos poreikis šalyje buvo vienu procentu mažesnis

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. "Nord Pool" biržos Lietuvos zonoje vidutinė liepos mėnesio elektros kaina siekė 48,94 eur/MWh. Elektros kaina buvo dešimtadaliu mažesnė nei praeitų metų liepą, bet 9,6 proc. brangesnė palyginus su birželio mėnesiu, praneša Lietuvos energija.

  Šiais metais liepos mėnuo Lietuvoje buvo žymiai vėsesnis nei praėjusiais metais, dėl to elektros energijos poreikis šalyje buvo 1 proc. mažesnis.

  Latvijoje ir Estijoje elektros poreikis buvo 3 ir 4,2 proc., mažesnis palyginus su pernai metais.

  "Baltijos šalių elektros energijos rinka pulsuoja panašiu ritmu, o štai Švedijos ketvirtojoje kainų zonoje vėl fiksuojami dideli svyravimai — 34,8 proc. vidutinės elektros kainos šuolis palyginti su tuo pačiu metu pernai.", — sako "Lietuvos energijos tiekimo" Verslo sprendimų departamento vadovas Martynas Boratinskas.

  Pasak jo, elektros energijos kainų skirtumas tarp Lietuvos ir Švedijos liepą siekė 11,6 EUR/MWh ir tikėtina, kad tokį didelį skirtumą lėmė vis dar mažesnė nei įprastai Estijos elektros energijos gamyba — palyginti su birželiu, ji dar smuktelėjo 2,8 proc.

  Mažesnė elektros energijos gamyba Estijoje, mažesni elektros jungčių pralaidumai su Latvija ir Kaliningradu galimai turės įtakos elektros kainoms ir rugpjūčio mėnesį Baltijos šalyse.

  Dar šia tema

  Rusija beveik dvigubai padidino elektros tiekimą į Lietuvą
  Lietuva vėjo energijos gamybą padidino 30 procentų
  Tegai:
  elektros energija, Baltijos šalys, Lietuva

  Svarbiausios temos