12:49 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Palyginti su kitomis Baltijos šalimis, Lietuvos rezultatas prasčiausias

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Lietuvoje daugiau nei 40 proc. gyventojų 2018 metais negalėjo sau leisti vienos savaitės kasmetinių atostogų užsienyje. Apie tai praneša statistikos agentūra "Eurostat".

  Lietuva užima devintąją vietą tarp ES šalių, kurių gyventojai negali atostogų metu keliauti, sąraše.

  Latvijoje padėtis šiek tiek geresnė — 32,8 proc. šalies gyventojų atostogas praleidžia namuose. Estijoje šis skaičius yra mažesnis nei ES vidurkis — 26,9 proc.

  Rumunija tapo antilydere reitingo kategorijoje — 58,9 proc., antrojoje vietoje atsidūrė Kroatija (51,3 proc.), o trečiojoje — Graikija (51 proc.).

  Situacija geriausia tarp Švedijos (9 proc.), Liuksemburgo (10,9 proc.) ir Danijos (12,2 proc.) gyventojų.

  "Eurostat" skaičiavimais, daugiau nei 28 proc. 16 metų ir vyresnių ES gyventojų negalėjo sau leisti kasmetinių atostogų metu savaitei išvykti į užsienį.

  Anksčiau "Swedbank" ekspertai teigė, kad atostogos užsienyje lietuviams buvo daug pigesnės nei Lietuvoje. Iš 170 respondentų 57 pasirinko vykti į užsienio kurortus, nes juose atostogauti pigiau nei Lietuvos kurortuose, net atsižvelgiant į skrydžio kainas. Dar 22 proc. teigė, kad nejaučia didelio skirtumo tarp atostogų tėvynėje ir užsienyje, nes išleidžia beveik tiek pat.

  Be to, atostogų užsienyje šalininkai pabrėžė, kad šalyse, kuriose vyrauja karštas klimatas, yra daugiau garantijų praleisti atostogas esant geram orui ir patirti nepamirštamų įspūdžių.

  Dar šia tema

  Valstybės kontrolė: skurdas mažėja, tačiau ne dėl gausesnių išmokų
  Ekspertas paaiškino, kodėl Lietuva Europos Sąjungoje pasmerkta skurdui
  Brangi ar pigi: "Eurostat" įvertino Latviją
  Tegai:
  atostogos, lietuviai, Lietuva

  Svarbiausios temos