21:31 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Atnaujinta Konvencija sustiprins duomenų apsaugos priežiūrą ne tik Europos Sąjungoje, bet ir Europos Tarybai priklausančiose šalyse

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Lietuvos Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui ratifikuoti protokolą, kuriuo iš dalies bus keičiama 1981 metų Europos Tarybos konvencija, susijusi su asmens duomenų tvarkymu, praneša Lietuvos teisingumo ministerija.

  Atnaujinta konvencija sustiprins duomenų apsaugos priežiūrą ne tik ES, bet ir Europos Tarybai priklausančiose šalyse.

  "Prieš beveik 40 metų pasirašyta Konvencija dėl duomenų apsaugos modernizuojama, atsižvelgiant į naujausių technologijų pažangą, griežtesnius reikalavimus asmens duomenų apsaugai", — sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

  Pasak jo, būtina naująjį protokolą ratifikuoti, kad asmens duomenys būtų tinkamai tvarkomi ir ne Europos Sąjungai priklausančiose valstybėse.

  Konvencijos pakeitimai leis padidinti bendrą duomenų apsaugos lygį, numatyti papildomas apsaugos priemones, taip pat sustiprinti asmens teises, susijusias su skaidrumu ir prieiga prie duomenų.

  Pakeitus Konvenciją, bus padidintas bendras apsaugos lygis, numatytos papildomos apsaugos priemonės, sustiprinta asmeninių duomenų sauga.

  Už Konvencijos pataisų įgyvendinimą atsakingais siūloma paskirti Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją ir žurnalistų etikos inspektorių.

  Protokolą dėl Konvencijos atnaujinimo šiuo metu pasirašiusi 31 valstybė, tarp jų — 23 ES narės.

  Dar šia tema

  JAV senatorius pavadino "Face App" grėsme nacionaliniam saugumui
  "Pasaulio inovacijų indekse" Lietuva pateko tarp lyderių pagal keturis rodiklius
  Paaiškėjo, kas spręs buvusio Lukiškių kalėjimo pastato likimą
  Tegai:
  duomenų apsauga, Europos Taryba, ES, Lietuva

  Svarbiausios temos