20:21 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Sostinės valdžia teigia, kad lėšos skiriamos ne tik atnaujinimo darbams, bet ir naujų įstaigų statyboms

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Šiemet sostinės savivaldybė už daugiau nei 16 mln. eurų atnaujins ir suremontuos 252 mokyklas ir darželius visame mieste, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Pranešime žiniasklaidai pabrėžiama, kad renovuojamose mokyklose atsiras modernios kūrybiškumą skatinančios edukacinės erdvės, kuriose moksleiviai galės ir lavintis, ir įdomiai leisti laisvalaikį.

  Žadama, kad bus atnaujinta ne tik stogo danga, apšiltintas pastato fasadas, bet ir sutvarkytos skaityklos, aktų bei sporto salės, technologijų kabinetai, daugiafunkcės gamtos mokslų laboratorijos, dirbtuvės, skaitmeninių technologijų kabinetas pradinukams.

  Remonto darbai artimiausiu metu prasidės, o kai kur jau vyksta: Simono Daukanto progimnazijoje, Salininkų gimnazijoje, Licėjuje, Žvėryno gimnazijoje, Vladislavo Sirokomlės gimnazijoje, Vytauto Didžiojo gimnazijoje, Laisvės gimnazijoje, Ateities ir Naujamiesčio mokyklose, Antakalnio pradinėje mokykloje, darželiuose –"Spragtukas", "Žaliakalnio", "Šaltinėlio", "Vilkpėdės" darželiuose — mokyklose.

  Pasak Vilniaus vicemero Vytauto Mitalo, šiuo metu renovuojamas dešimtmečius neremontuotas Vilniaus Licėjus. Iki rugsėjo 1-osios visi kapitalinės renovacijos darbai dar nebus užbaigti, todėl dalis Licėjaus moksleivių laikinai mokysis Senvagės gimnazijos patalpose.

  Vilnius ne tik atnaujina, bet ir stato dar penkis naujas mokyklas ar jų priestatus: Balsiuose, Pašilaičiuose, Pavilnyje ir Pilaitėje, kuriose mokysis keli tūkstančiai vaikų.

  Šiemet sostinėje bus atnaujinti visi 124 darželia. Juose bus pakeisti langai ir stogo danga, sanitariniai mazgai, atnaujinta elektros instaliacija, įrengtos naujos aikštelės ir aikštynai, sutvarkyta aplinka, atnaujintos grupės ir edukacinės erdvės.

  Vilniaus vicemerės Editos Tamošiūnaitės teigimu, iki metų pabaigos duris atvers penki moduliniai darželiai: "Strazdelis", "Gabijėlė", "Atžalėlės", "Gintarėlis" ir "Medynėlis". Naujus modulinius darželius lankys per 600 mažųjų vilniečių. 

  Planuojama šiemet atnaujinti 10 sporto aikštelių ir 8 stadionus prie sostinės mokyklų. Stadionuose bus įrengta dirbtinės dangos futbolo aikštė, kamuolių gaudyklės, bėgimo takai su dirbtine danga, daugiafunkcės lauko aikštelės (krepšinio, tinklinio, teniso ir pan.), paplūdimio tinklinio aikštelė, šuolių į tolį šuoliaduobė, sutvarkytas apšvietimas. Tokie stadionai ir aikštelės turėtų atsirasti prie Lelevelio inžinerijos licėjaus, Ąžuolyno, Stanevičiaus, Vileišio, Jono Pauliaus II-ojo, Baltupių ir Taikos progimnazijų. Šioms aikštelėms ir stadionams įrengti miestas skyrė per 1,5 mln. eurų.

  Dar šia tema

  Videofaktas: Fabijoniškėse atidarytas dviejų aukštų modulinis darželis
  Sostinėje vaikų sveikatos patikra pasirūpino vos ketvirtadalis
  Tegai:
  ugdymo įstaigos, Vilnius

  Svarbiausios temos