14:50 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Tačiau, rugpjūčio pradžios duomenimis, ketvirtą mėnesį iš eilės Lietuvoje daugėja nuolatinių gyventojų

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Lietuvoje rugpjūčio pradžioje gyveno daugiau nei 2,793 mln. nuolatinių gyventojų, rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys.

  Palyginti su pernai rugpjūčio duomenimis, nuolatinių gyventojų skaičius sumažėjo beveik 7,5 tūkst. 

  Tačiau šiemet rugpjūčio pradžioje fiksuota 1494 nuolatiniais gyventojais daugiau nei liepos pradžioje. Taigi nuolatinis gyventojų skaičius auga jau ketvirtą mėnesį iš eilės.

  Anksčiau statistiniai duomenys rodė, kad liepos pradžioje, palyginti su birželio pradžia, buvo fiksuota 790 nuolatinių gyventojų daugiau. 

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad gegužę buvo užfiksuotas pirmas nuolatinių gyventojų skaičiaus padidėjimas nuo 2001 metų. Lietuvoje gegužės pradžioje fiksuota 150 nuolatinių gyventojų daugiau nei balandžio pradžioje.

  Pastaraisiais metais Lietuvos gyventojų skaičius mažėja. Praėjusiais metais iš respublikos išvyko 32,2 tūkst. žmonių. Kai kurie ekspertai mano, kad lietuviai išvažiuoja ieškodami geresnio gyvenimo kitose Europos Sąjungos šalyse. Be to, paskatinti gyventojus emigruoti gali Lietuvos vyriausybės įvairiose srityse vykdomos struktūrinės reformos.

  Darbo rinkos instituto vadovas profesorius Boguslavas Gruževskis pareiškė, kad Lietuvos gyventojų skaičius gali išaugti iki trijų milijonų žmonių, tačiau tai įmanoma tik dėl imigracijos iš trečiųjų šalių.

  Dar šia tema

  Balsuoja su lagaminais rankose: kodėl lietuviai vengia tarnybos ir bėga iš šalies?
  Nykstančio krašto sunkumai: ką rodo BVP augimas Lietuvoje
  Tegai:
  Lietuva, nuolatiniai gyventojai

  Svarbiausios temos