05:00 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Bendrovė pateikė ieškinį, norėdama įrodyti, kad ji veikė laikydamasi įstatymų ir viešųjų pirkimų reikalavimų, nors paraiška buvo pateikta ne per numatytą sistemą

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Remiantis vienos iš bendrovių ieškiniu, Vilniaus apygardos teismas sustabdė išmaniųjų skaitiklių pirkimo konkursą, praneša "Energijos skirstymo operatorius" (ESO).

  Pasak ESO, įmonė nepateikė paraiškos per "CVP IS" sistemą ir pasibaigus terminui nori įrodyti, kad laikėsi įstatymų ir viešųjų pirkimų reikalavimų.

  "ESO laikinai stabdo pirkimo procedūrą bei tikisi, jog jis neturės reikšmingos neigiamos įtakos strategiškai svarbiam projektui, kuris iki šio momento vyko sklandžiai", — teigiama ESO pranešime.

  Birželio pradžioje įmonė paskelbė kvalifikuotos apskaitos infrastruktūros tiekėjų atrankos proceso pradžią. ESO planuoja įsigyti apie 1,2 mln. išmaniųjų skaitiklių ir visą duomenų valdymui, rinkimui ir apdorojimui reikalingą infrastruktūrą.

  Tikimasi, kad naujovė atneš ilgalaikę naudą Lietuvos vartotojams, paskirstymo tinklui ir visai Lietuvos ekonomikai. Vartotojų santaupos gali svyruoti nuo 5 iki 8,7 proc.

  ESO vadovybė tikisi, kad išmanioji apskaitos sistema sumažins energijos sąnaudas, nes klientai galės geriau suprasti savo įpročius ir priimti racionalius energijos taupymo sprendimus. Sumažės ir tinklo nuostoliai. Sistema leis sukurti rinkos dereguliavimo sąlygas privatiems klientams.

  Išmanioji elektros energijos apskaitos sistema naudojama beveik visose Europos šalyse.

  Dar šia tema

  Patvirtinta nauja vartotojų prisijungimo prie elektros tinklų tvarka
  Ekspertas: Lietuvai brangiau pirkti elektros energiją ne iš Rusijos
  Lietuva sugalvojo "legendą" apie kovą su Rusijos energetikos projektais
  Tegai:
  konkursas, išmanieji prietaisai, skaitikliai, Lietuva

  Svarbiausios temos