03:06 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (331)
  16

  Projektų metu stacionariuose ir mobiliuose kabinetuose turintys priklausomybę žmonės gaus įvairiapuses konsultacijas, kaip pradėti aktyvų gydymąsi, galės pasitikrinti dėl ŽIV, hepatito C ir panaudotus švirkštus, adatas bei tvarsliavą pakeisti steriliais

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Dešimtyje savivaldybių 3 metus bus finansuojami vadinamieji žemo slenksčio paslaugų projektai, siekiant, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę išsivaduoti iš priklausomybės nuo narkotikų ir psichotropinių medžiagų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jaruševičienės, projektai skirti prevencijai. Jais siekiama padėti nuo narkotikų priklausomiems žmonėms, kad šie galėtų apsisaugoti nuo infekcinių ligų ir padėtų apsisaugoti artimiesiems, taip pat nemažai dėmesio bus skiriama sergančiųjų skatinimui suprasti ligą ir priimti ryžtingą sprendimą gydytis. 

  "Svarbu, kad žmonės, sergantys priklausomybe nuo narkotikų ir psichotropinių medžiagų, įvairiapusę pagalbą gautų kuo arčiau jų, atpažįstamose ir lengvai pasiekiamose vietose, kitaip tariant, kad sergantieji nejaustų baimės ar diskomforto peržengti stacionaraus ar mobilaus kabineto slenkstį, o atvirkščiai — suprastų, kad tai gali išgelbėti jų ir jų artimųjų gyvybes. Džiaugiuosi, kad savivaldybės, suprasdamos, jog tik bendros visų pastangos, realios pagalbos priartinimas, o kartu ir dialogo su priklausomais žmonėmis užmezgimas yra vienintelis kelias mažinti problemos mastus Lietuvoje, ėmėsi tokių projektų įgyvendinimo", — sako Jaruševičienė.

  Pasak jos, tokie projektai Europos socialinio fondo lėšomis finansuojami pirmą kartą. Projektams realizuoti skirta daugiau nei 1,4 mln. eurų. Šie kabinetai bus Ukmergėje, Švenčionyse, Visagine, Vilniuje ir jo rajone, Kėdainiuose, Alytuje, Kaune, Mažeikiuose, Klaipėdoje, Šiauliuose. 

  Tiek stacionariuose, tiek mobiliuose kabinetuose galima bus pasikeisti naudotus švirkštus, adatas bei panaudotą tvarsliavą sterilia, taip pat bus dalijami prezervatyvai ir dezinfekcijos priemonės siekiant sumažinti riziką užsikrėsti per kraują ar kitus kūno skysčius plintančiomis infekcijomis. Kabinetuose galima bus atlikti greituosius ŽIV ir hepatito C testus.

  Taip pat kabinetų darbuotojai skatins atsisakyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo, sieks įtraukti priklausomybę turinčius į reabilitacijos, resocializacijos, metadono programas, taip pat mažinant su narkotikų vartojimu susijusias neigiamas socialines, ekonomines ir kitas pasekmes visuomenei.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (331)

  Dar šia tema

  2018 metais apie 1,7 mln. žmonių užsikrėtė ŽIV
  Tegai:
  pagalba, narkotikai, priklausomybės ligos

  Svarbiausios temos