21:08 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Ikiteisminis tyrimas dėl trijų Lietuvos įmonių veiklos buvo pradėtas, gavus informacijos iš Lietuvos užsienio reikalų ministerijos apie galimus pažeidimus

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Lietuvos generalinė prokuratūra nerado įrodymų, kad Lietuvos įmonės pažeidė sankcijų su Rusija tvarką, pranešė prokuratūros spaudos tarnyba.

  Ikiteisminis trijų bendrovių tyrimas truko dvejus metus. Jis buvo inicijuotas 2017 metų vasarą, gavus informacijos iš Lietuvos užsienio reikalų ministerijos apie galimą sankcijų pažeidimą.

  Duomenis rinko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Palaikymą tyrime teikė Ukrainos teisėsaugos agentūros, į kurias kreiptasi teisinės pagalbos.

  Lietuvoje už tarptautinių sankcijų pažeidimus yra numatoma baudžiamoji atsakomybė.

  "Vertinant ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis bendrai, matyti, kad nei viena iš ikiteisminiame tyrime minimų bendrovių neužsiėmė Krymo ar Sevastopolio kilmės prekių importu į ES, taip pat neužsiėmė transporto, telekomunikacijų, energetikos, naftos, dujų ir mineralinių išteklių žvalgybos prekių ir technologijų pardavimu, tiekimu, eksportu, finansinės ar techninės paramos šiems sektoriams teikimu, neteikė paslaugų, susijusių su turizmu, ir panašiai", — rašoma Generalinės prokuratūros pranešime.

  Pažymima, kad įmonių veikla susijusi su turto, gauto iki pusiasalio įstojimo į Rusijos teritoriją, išsaugojimu.

  Ukrainos užsienio reikalų ministerijos pastatas Kijeve, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Мирослав Ротарь

  Po 2014 metų kovo mėnesį vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija.

  Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Lietuva ir Latvija ruošia atvykstančius Ukrainos vaikus kariuomenei
  Apklausiami Rusijos pasus gavę ukrainiečiai
  Ukrainoje nacionalistai dėl Rusijos simbolikos supjaustė vyro drabužius
  Tegai:
  Krymas, Lietuva, Generalinė prokuratūra

  Svarbiausios temos