04:16 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Jogos praktika gerina bendrą nuteistųjų savijautą, lankstumą, gebėjimą susikoncentruoti, ugdo valią

  VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Jogos būrelis Pravieniškių pataisos namų Trečiajame sektoriuje veikia jau antrus metus, rašoma Kalėjimų departamento pranešime.

  Jo veikla orientuota į nuteistųjų geros savijautos bei sąmoningumo ugdymą. Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį vykstančių užsiėmimų, kuriuos veda vienas iš nuteistųjų, metu, nuteistieji praktikuoja įvairius jogos pratimus.

  2019 metų rugpjūčio 10 dieną vykusio renginio metu jogos būrelio nariai išbandė naują meditacijos praktiką — Kundalini meditaciją. Ši meditacija — tai gyvybinės energijos pakėlimas į aukštesniuosius sąmonės centrus. Iš daugybės meditacijos rūšių ji yra bene sudėtingiausia.

  Būrelio nariai visada džiaugiasi, sulaukdami svečių iš laisvės. Šiais metais Trečiajame sektoriuje jų lankėsi ne vienas. Svečiai ne tik bendrauja su nuteistaisiais, bet ir išmoko naujų praktikų.

  Nuteistieji yra dėkingi Airidai Kandrošovaitei ir Indrei Radzevičiūtei, kurios pristatė nuteistiesiems Interdance globalaus judėjimo siela teoriją, kartu su jais meditavo bei skaitė paskaitą apie šio judėjimo prasmę. 

  Darius Šarauskas papasakojo nuteistiesiems apie budizmo tikėjimą, kelio į save paiešką bei užsiėmė meditacija pagal Zen metodiką. Savo patirtimi su jogos būrelio nariais dalijosi gydomųjų mankštų ir masažų meistras — Reiki praktikas Ercan Sonmez, o bhakti jogas, vedų psichologas Anantara Das (Algis Razminas) supažindino su Vedų kultūra, jos ideologija.

  Jogos praktika gerina bendrą nuteistųjų savijautą, lankstumą, gebėjimą susikoncentruoti, ugdo valią. 

  Joga — tai indų filosofijos mokymas, apimantis įvairius fizinius ir mentalinius pratimus, tokius kaip asanos, pranajamos, meditacija. Joga grindžiama idėja, kad per fizinius pratimus ir meditaciją žmogus gali nusiraminti, pasiekti gilesnę įžvalgą.

  Dar šia tema

  Ieškomi nuteistieji grąžinti į pataisos namus
  Lietuvis Strasbūro teisme išsikovojo teisę naudotis internetu
  Tegai:
  joga

  Svarbiausios temos