00:29 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Buvusi prezidentė aplankė bites jos pačios dovanotame avilyje

  VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasidalino socialiniame tinkle, kaip ji apsilankė Stripeikių bitininkystės muziejuje. Facebook paskyroje ji pasidalino nuotraukomis.

  "Aplankiau bites savo dovanotame avilyje Stripeikių bitininkystės muziejuje. Daug medaus, bendravimo ir geros nuotaikos!" — parašė buvusi prezidentė.

  Grybauskaitė Stripeikiuose (Ignalinos rajonas) esančiam Bitininkystės muziejui padovanojo bičių avilį, puoštą vaikų piešiniais, pernai gegužės 20 dieną, pirmą kartą visame pasaulyje minint Bitės dieną.

  Rugpjūčio 15 dieną Lietuva švenčia Žolines, Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmes.

  Rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūrą, kai svarbiausi lauko darbai jau buvo nudirbti. Žolinė — tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros.

  Экс-президент Литвы посетила Музей пчеловодства в Игналинском районе
  Stripeikių bitininkystės muziejuje

  Lietuvoje įvedus krikščionybę, ši šventė sutapatinta su Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena. Pasakojama, kad po Jėzaus motinos Marijos mirties Apaštalai budėjo prie jos kapo. Petras išvydo, kaip Marija prisikėlė iš numirusiųjų ir Viešpats ją paėmė į dangų.

  Kiekvienais metais Lietuvos bažnyčiose rengiami iškilmingi Žolinės atlaidai. Bažnyčiose šventinamos vaistingos laukų žolelės, gėlės, javai ir daržovės.

  Grybauskaitė ėjo Lietuvos prezidentės pareigas dvi kadencijas iš eilės. Pirmą kartą ji buvo išrinkta 2009 metais. Antrai kadencijai perrinkta 2014 metais. Kaip prezidentė ji dirbo su trimis Lietuvos vyriausybėmis.

  Экс-президент Литвы посетила Музей пчеловодства в Игналинском районе
  Grybauskaitė avilį padovanojo pernai gegužės 20 dieną, pirmą kartą visame pasaulyje minint Bitės dieną

  Antroji kadencija pasibaigė šių metų liepą. Naujuoju Lietuvos prezidentu tapo Gitanas Nausėda, kuris rinkimuose gavo 65,68 proc. balsų.

  Naujausiais duomenimis, Nausėdą teigiamai įvertino 85 proc. respondentų, neigiamai — tik dešimt proc. Pagal populiarumą jis aplenkė savo pirmtakus — Grybauskaitę, kurią palaikė tik 64 proc. piliečių, ir Valdą Adamkų, kuris gavo 83 proc. teigiamų įvertinimų.

  Dar šia tema

  Lietuvos politikai nori atkeršyti Grybauskaitei
  Pirmas blynas prisvilęs? Ką per mėnesį spėjo padaryti Lietuvos prezidentas
  Tegai:
  Žolinės, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos