19:37 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (59)
  54

  Rugpjūčio mėnesį pasieniečiai užfiksavo du neteisėto dronų naudojimo netoli objekto atvejus

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) priminė, kad virš Ignalinos AE teritorijos ir beveik dešimt kilometrų spinduliu aplink ją draudžiamas bepiločių skraidyklių (dronų) naudojimas.

  Šis draudimas, siekiant užtikrinti branduolinės energetikos objekto fizinę saugą, reglamentuotas Branduolinės energetikos įstatymu. Už jo nepaisymą gresia bauda nuo 200 iki 400 eurų, taip pat — drono konfiskavimas.

  Anot VSAT, pastaruoju metu pasienio patruliai fiksuoja padidėjusį smalsuolių, susidomėjusių neveikiančia jėgaine, srautą. Rugpjūčio mėnesį buvo užfiksuoti du neteisėto dronų naudojimo atvejai elektrinės prieigose, neskraidymo zonoje.

  Pasienio tarnyba sugalvojo būdą, kaip išvengti nelegalių dronų skrydžių virš atominės elektrinės. Pasieniečiai socialiniuose tinkluose paskelbė Ignalinos atominės elektrinės nuotrauką, padarytą naudojant droną.

  "Sutarkim taip: mes skelbiam jums gražią ir legaliai padarytą jėgainės nuotrauką, o jūs, jei nuspręsit kelti droną į dangų, užsuksit į www.oran.lt ir pasidomėsit, kur skraidyt orlaiviais galima, o kur — draudžiama", — rašoma oficialioje VSAT Facebook paskyroje.

  Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais, po to buvo pradėti jos eksploatavimo nutraukimo darbai. Tokia priemonė buvo padiktuota Lietuvai kaip viena iš stojimo į Europos Sąjungą sąlygų.

  Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (59)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nuo rugsėjo bus rengiami dronų specialistai
  Saudo Arabijoje madų demonstravime vietoj modelių išskrido dronai
  Lenkijoje uždrausti dronų skrydžiai virš Aušvico muziejaus teritorijos
  Tegai:
  dronas, Lietuva, Ignalinos atominė elektrinė (IAE)

  Svarbiausios temos