21:27 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Nusikaltėliai įvairių naujienų portalų žurnalistų vardu skelbia melagingą informaciją apie Šapoką, norėdami nuvilioti pinigus iš lietuvių

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Lietuvos finansų ministerija pareiškė, kad socialiniuose tinkluose plinta tikrovės neatitinkanti žinutė ("fake news") apie finansų ministrą Vilių Šapoką, kurioje mūsų šalies gyventojai raginami investuoti ir "lengvai" užsidirbti.

  Pirmą kartą tokia informacinė ataka, panaudojant finansų ministro vardą, įvyko birželio pradžioje.

  Šį kartą naudojamasi ir įvairių naujienų portalų žurnalistų vardais.

  Taigi, pranešimuose teigiama, kad Šapoka tariamai investavo šešis milijonus eurų į naują kompaniją, kuri padės žmonėms, gimusiems tarp 1950-ųjų ir 1990-ųjų metų, sukrauti turtus. Finansų ministerija paneigia šią informaciją ir ragina piliečius būti budrius, skaitant ir vertinant informaciją, atsirenkant informacijos kanalus.

  "Rekomenduojame neinvestuoti į produktus, kurių nesuprantate ir vengti pasiūlymų, kuriais žadamas "greitas praturtėjimas" nepatiriant "jokios rizikos", — sakoma pranešime.

  Be to, Finansų ministerija paskelbė nelegalias finansines paslaugas siūlančių interneto svetainių sąrašą.

  Finansų ministerija prašo Lietuvos piliečių pranešti apie tokias nelegalias svetaines Lietuvos bankui. Su teismo leidimu Lietuvos bankas turi teisę duoti privalomus nurodymus interneto paslaugų teikėjams blokuoti interneto svetaines, šalyje neteisėtai siūlančias investavimo, draudimo ar kitas finansines paslaugas.

  Dar šia tema

  Lietuvos gyventojai įspėjami apie masišką sukčiavimą SMS žinutėmis
  Sukčiai išvilioja pinigus iš lietuvių, pasitelkdami Tapino pavardę
  SEB bankas perspėja apie naują sukčiavimo būdą Lietuvoje
  Ekspertai paaiškino, kaip atpažinti telefoninį sukčių
  Tegai:
  sukčius, Finansų ministerija, Vilius Šapoka, Lietuva

  Svarbiausios temos