19:13 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Infekcija pavojingiausia nėščioms moterims, naujagimiams, vyresnio amžiaus žmonėms ir asmenims su nusilpusia imunine sistema

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Lietuvoje šiais metais užregistruoti 2 mirties nuo listeriozės atvejai, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

  Abu nuo listeriozės mirę asmenys buvo vyresni nei 70 metų.

  ULAC duomenimis, nuo 2013 iki 2018 metų listeriozė iš viso buvo diagnozuota 57 asmenims, iš kurių 13 mirė.

  Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, listeriozės atvejų skaičius pastaraisiais metais didėja. Nuo 2014 metų Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalyse kasmet užregistruojama daugiau nei po 2000 listeriozės atvejų. Dažniausiai ši liga diagnozuojama vyresniems nei 65 metų asmenims.

  Listeriozę sukelia Listeria monocytogenes bakterijos. Daugeliui sveikų žmonių Listeria monocytogenes bakterijos nesukelia visiškai jokių simptomų, tačiau vyresnio amžiaus žmonėms, taip pat žmonėms su nusilpusia imunine sistema gali išsivystyti sunkios ligos klinikinės formos: meningitas, meningoencefalitas, sunki kraujo infekcija ir kt., kurios yra dažniausia mirties priežastis. Infekcija taip pat pavojinga nėščioms moterims bei naujagimiams.

  Pagrindinis listerijų infekcijos šaltinis yra gyvūninis maistas, nepakankamai apdorotas karščiu, ypač šalto rūkymo ar vytinti mėsos gaminiai, nepasterizuotas, nevirintas pienas ir jo produktai, šalto rūkymo žuvis ir kt.

  Dar šia tema

  Baltijos jūroje susidarė kenksmingoms bakterijoms palankios sąlygos
  Europoje užregistruota mažiau Zikos viruso sukeltos ligos atvejų
  Šiemet Lietuvoje registruoti du susirgimai reta infekcine liga
  Tegai:
  liga, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Lietuva

  Svarbiausios temos