03:15 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Iš viso jaunuoliai pavogė keturis automobilius ir vieną dviratį, vienas kaltinamųjų — penkiolikmetis, teistas jau 4 kartus

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Panevėžyje bus teisiami du nepilnamečiai, kaltinami per tris mėnesius pavogę kelis automobilius ir dviratį.

  Tyrimo metu nustatyta, kad šių metų gegužės mėnesį paaugliai, užėję pas pažįstamą panevėžietę, jai nematant paėmė automobilio "Audi A4" raktelius. Daugiabučio kieme suradę šį automobilį, nepilnamečiai juo važinėjosi, po to nuniokojo ir paliko gatvėje. Savininkas žalą įvertino 870 eurų.

  Po mėnesio tie patys nepilnamečiai, pastebėję, kad vyras paliko prie daugiabučio neužrakintą "Opel Zafira", jo salone surado užvedimo raktelius ir važinėjosi po miestą bei aplinkines vietoves, miškus. Automobilį jaunuoliai taip pat stipriai apgadino, savininkas nuostolius įvertino 711 eurų.

  Liepos pradžioje nepilnamečiai iš pažįstamo vyro pavogė dviratį. Apsilankę pas jį svečiuose, jaunuoliai pamatė dviratį. Po kiek laiko grįžę ir radę šeimininką miegantį, jie pasiėmė dviratį ir tą patį vakarą pardavė už 50 eurų. Dviračio savininkas nuostolius įvertino 500 eurų.

  Po savaitės vienas kaltinamųjų, kaip įtariama, įvykdė dar vieną vagystę — su mažamečiu draugu iš vienos įmonės aikštelės pavogė vienatūrį "Volkswagen Sharan". Vėliau šis automobilis surastas stovintis gatvėje Panevėžyje užrakintas. Tikintis, kad vagys dar grįš, vienatūris buvo paliktas radimo vietoje ir stebimas. Tos pačios dienos pavakarę policijos pareigūnai sulaikė tris nepilnamečius, susiruošusius šiuo automobiliu pasivažinėti. Vienas jų prisipažino dėl "Volkswagen" vagystės.

  Netrukus paaiškėjo, kad iš tos pačios įmonės aikštelės dvi dienos iki minėtos vagystės buvo pavogtas dar vienas automobilis, priklausantis į reisą išvažiavusiam darbuotojui. Šio "Citroen Xsara" buvo pasigesta tik vėliau. Per tą laiką kaltinamieji juo ne tik pasivažinėjo, bet ir išmainė į kitą automobilį, o pasibaigus pastarojo degalams — pardavė.

  Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai, o jiems vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Paulius Jasiukaitis. Pasak prokuroro, abu kaltinamieji dėl jiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų prisipažino ir tikina, kad dėl jų gailisi.

  "Tačiau jų atgailavimu galima suabejoti. Po pirmųjų vagysčių nepilnamečiai buvo sulaikyti tik trumpam, jiems skirtos ne su laisvės suvaržymu susijusios kardomosios priemonės, tačiau jie ir toliau buvo linkę nusikalsti, todėl teko kreiptis į teismą dėl suėmimo skyrimo. Prokuratūros prašymą kaltinamuosius suimti teismas patenkino, jaunuoliai bylos nagrinėjimo laukia suimti", — sakė prokuroras.

  Pabrėžiama, kad vienas kaltinamųjų — penkiolikmetis, teistas jau 4 kartus.

  Už vagystes veikiant bendrininkų grupėje Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą, laisvės apribojimą arba laisvės atėmimą iki 6 metų.

  Dar šia tema

  Lietuvoje vis dažniau paštu narkotikus siunčiasi nepilnamečiai
  Teisėsaugininkų operacijoje prieš prekybą vaikais suimta daugiau nei 70 įtariamųjų
  Viename Zarasų rajono kaime jaunuolis ir du nepilnamečiai žiauriai nužudė vyrą
  Tegai:
  Panevėžys

  Svarbiausios temos