09:06 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Prezidentas siūlė laikyti nepriimtomis Miškų įstatymo pataisas, ribojančias asmenų galimybę įsigyti miškų ūkio paskirties žemės

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Seimo priimtomis pataisomis buvo nutarta nuo kitų metų riboti privačios nuosavybės teise disponuojamų miškų plotus, rašoma Seimo pranešime.

  Įstatyme įtvirtinta nuostata, kad asmuo ar susiję asmenys gali įsigyti tiek miškų ūkio paskirties žemės Lietuvos teritorijoje, kad bendras jiems priklausantis iš valstybės ir kitų asmenų įsigytos miškų ūkio paskirties žemės sklypų plotas nebūtų didesnis kaip 1 500 ha.

  Pataisų iniciatoriai teigė, kad tokiu būdu siekiama išvengti miškų ūkio paskirties žemės koncentracijos, krypstančios į intensyvų miškininkavimą, ir sumažinti neigiamą pramoninio miško kirtimo įtaką aplinkosaugos, kraštovaizdžio, rekreacijos, bioįvairovės sritims.

  Prezidento Nausėdos nuomone, nustatant apribojimus įsigyti miškų ūkio paskirties žemės sklypus yra sukuriamos nevienodos ūkinės veiklos sąlygos, atsižvelgiant į tai, kad kai kurie ūkinės veiklos subjektai jau gali būti įsigiję miškų ūkio paskirties sklypų plotų anksčiau, kai 1500 ha ribojimas nebuvo taikomas. Taip, šalies vadovo teigimu, nesudaromos prielaidos saugoti sąžiningos konkurencijos laisvės.

  Rugpjūčio 20 dieną pristatytu dekretu prezidentas siūlė laikyti nepriimtomis Miškų įstatymo pataisas, ribojančias asmenų galimybę įsigyti miškų ūkio paskirties žemės.

  Seimas pritarė pagrindiniu paskirto Kaimo reikalų komiteto nuomonei ir atmetė prezidento Gitano Nausėdos veto dėl Miškų įstatymo pataisų.

  Miškai Europos Sąjungos teritorijoje
  © Sputnik
  Miškai Europos Sąjungos teritorijoje

  Dar šia tema

  Nausėda vetavo įstatymo pataisas, ribojančias galimybę įsigyti miško žemės
  Kieno pusėje Nausėda: ar prezidentūra parduos Lietuvos miškus skandinavams?
  Tegai:
  miškas, prezidentas

  Svarbiausios temos