22:59 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Pasak VSAT pareigūnų, lengvabūdiškai Vištyčio ežere besielgiantys asmenys "nepastebi" vandenyje pastatytų valstybės sienos ženklų ir gauna baudas už valstybės sienos pažeidimą dėl neatsargumo

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Lietuvos ir Kaliningrado srities pasienyje esantis bei turistus viliojantis Vištyčio ežeras šią vasarą tapo ir nerūpestingų poilsiautojų daromų pažeidimų vieta, rašoma VSAT pranešime.

  Šį vandens telkinį techninėmis stebėjimo sistemomis kontroliuojantys Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Vištyčio užkardos pasieniečiai nuo liepos pradžios užfiksavo aštuonis sienos pažeidimus bei sulaikė 20 asmenų.

  Didžioji dalis sulaikytųjų — poilsiautojai, nuomotais vandens dviračiais ar valtimis pernelyg neapdairiai pramogavę ežere. Mažesnioji dalis — žvejai.

  Pasak VSAT pareigūnų, lengvabūdiškai Vištyčio ežere besielgiantys asmenys "nepastebi" vandenyje pastatytų valstybės sienos ženklų, priplaukia pernelyg arti jų, o neretai ir nesugeba suvaldyti plaukiojimo priemonių dėl vėjo ir padidėjusio bangavimo.

  Pažeidėjų geografija pati įvairiausia: šiemet dėl neatsargumo valstybės sieną Vištyčio ežere kirto Vilkaviškio, Šakių, Tauragės, Šiaulių, Jonavos, Raseinių, Kauno savivaldybių gyventojai, o taip pat turistai iš Danijos, Ispanijos ir Ukrainos.

  Sulaikyti poilsiautojai iškart prisipažįsta padarę pažeidimą, todėl jiems dažniausiai skiriama pusė minimalios baudos už valstybės sienos pažeidimą dėl neatsargumo — 35 eurai. Antrą kartą sulaikytiems pažeidėjams numatytos baudos iki 140 eurų. Jei paaiškėtų, kad asmuo valstybės sieną pažeidė tyčia, jam grėstų ne tik piniginė bauda, bet ir areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

  Tokie asmenys vieneriems metams netenka teisės prašyti leidimo būti valstybės sienos apsaugos zonoje.

  Yra pasitaikę atvejų, kuomet pažeidėjus sulaiko Kaliningrado srities vandenyse patruliuojantys šios šalies pasieniečiai. Tuomet plaukiojimo priemonė kartu su ja pramogavusiais asmenimis tarnybiniu rusų kateriu yra tempiama į kaimyninės šalies gilumą, atliekami būtini formalumai, o vėliau pažeidėjai grąžinami Lietuvos pasieniečiams.

  VSAT primena, kad Vištyčio ežere valstybės sienos liniją žymi geltonos spalvos cilindro formos plastikiniai plūdurai. Kirtus liniją tarp dviejų tokių ženklų, net jei tai padaryta apsisukant, yra fiksuojamas valstybės sienos pažeidimas.

  Pasieniečiai ragina poilsiautojus neplaukti pernelyg arti valstybės sieną žyminčių plūdurų, tinkamai įvertinti valties ar vandens dviračio manevringumą, oro sąlygas ir savo fizines galimybes.

  Dar šia tema

  Lietuvos VSAT pareigūnai prie Italijos krantų išgelbėjo 10 žmonių
  Olandas Lietuvoje gavo baudą už nuotrauką su pasienio stulpu
  Vilniaus oro uoste sulaikyti du teisingumo vengę lietuviai
  Pasieniečiai sulaikė baltarusį, kuris bandė jiems duoti kyšį
  Tegai:
  valstybės siena, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos