10:16 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Iš viso per ketvirtį amžiaus tarptautinėse operacijose dalyvavo daugiau kaip 5,5 tūkst. Lietuvos karių

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Šiandien Šiauliuose ir Alytuje pagerbti Lietuvos kariai, žuvę vykdydami užduotis tarptautinėse operacijose, praneša KAM.

  Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai padėjo gėles prie vyr. ltn. Normundo Valterio kapo Ginkūnų kapinėse, Šiauliuose, ir prie srž. Arūno Jarmalavičiaus kapo Klevų gatvės kapinėse, Alytuje.

  Lietuvos kariai jau 25-erius metus dalyvauja tarptautinėse operacijose prisidėdama prie tarptautinių pastangų sukurti saugesnę aplinką ir stabilizuoti padėtį krizių apimtuose regionuose.

  Nuo pirmojo Lietuvos taikos palaikymo būrio LITPLA-1, sudaryto iš 32 karių ir vadovaujamo kpt. Artūro Chrapko, išvykimo į Kroatiją 1994 metų rugpjūčio 22 dieną, iki dabar misijų pobūdis ir geografija išsiplėtė iki dalyvavimo 3-juose žemynuose ir 1 vandenyne.

  Deja, vykdant tarptautinių operacijų užduotis, žuvo vyresnysis leitenantas Normundas Valteris (1996 metų balandžio 17 dieną nuo sprogusios prieštankinės minos Bosnijoje ir Hercegovinoje) ir seržantas Arūnas Jarmalavičius (2008 metų gegužės 22 dieną per NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklos užpuolimą ir apšaudymą).

  Iš viso per ketvirtį amžiaus tarptautinėse operacijose dalyvavo daugiau kaip 5,5 tūkst. Lietuvos karių, kurių dauguma į jas vyko po kelis kartus. Jose mūsų kariai įgijo patirties, kaip planuoti ir atlikti operacijas, veikti kartu su sąjungininkais įvairiomis sąlygomis. 

  Šiuo metu Lietuva siunčia karius dalyvauti 11-oje NATO, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų ir kitose sąjungininkų suburtų koalicijų vykdomose tarptautinėse operacijose Europoje, Afrikoje, Azijoje ir Indijos vandenyne. Tarp jų ir karinė mokymo operacija Ukrainoje, ES mokymo misija Malyje, Centrinės Afrikos Respublikoje, NATO operacijos Irake, Afganistane, ES operacija Indijos vandenyne.

  Lietuvos kariuomenė
  Lietuvos kariuomenė

  Dar šia tema

  Lietuva išsiuntė į Iraką septynis karius ryšininkus
  Ekspertas: po oro gynybos sistemų Baltijos šalyse atsiras puolamasis ginklas
  Klaipėdoje įvyko vainikų nuleidimo į Baltijos jūrą ceremonija
  Lietuvos kariai dalyvaus pratybose Vokietijoje
  Tegai:
  kariai, Lietuva

  Svarbiausios temos