08:20 2020 Birželio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Naftos taršos bylos figūrantas įpareigotas dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą ir neišeiti iš namų

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį panaikino naftos užteršimu Rusijoje įtariamo verslininko Romano Ružečko suėmimą.

  "Teisėjų kolegija nutarė panaikinti R. R. paskirtą kardomąją priemonę — suėmimą ir skirti švelnesnes kardomąsias priemones — dokumentų paėmimą ir intensyvią priežiūrą trims mėnesiams, įpareigojant R. R. dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą bei neišeiti iš namų", — teigiama teismo išplatintame pranešime.

  Taip pat teismas konstatavo, kad byloje nėra išskirtinių priežasčių, dėl kurių negalima būtų skirti švelnesnių kardomųjų priemonių.

  "Nagrinėjamu atveju teisėjų kolegija sprendė, kad numatyti tikslai gali būti užtikrinti taikant įtariamajam švelnesnes kardomąsias priemones", — rašoma pranešime.

  Šių metų liepos 17 dieną buvęs bendrovės "Samaratransneft-Terminal" direktorius Romanas Ružečko buvo laikinai sulaikytas Lietuvoje, Vilniaus apylinkės teismo nutartimi jam buvo paskirta kardomoji priemonė suėmimas trims mėnesiams.

  Rugpjūčio mėnesį Ružečko paprašė Lietuvos teismo sušvelninti jam paskirtą prevencinę priemonę bei politinio prieglobsčio Lietuvoje.

  Naftos taršos byla 

  Balandžio mėnesį dėl produktų kokybės problemų kai kurios šalys sustabdė Rusijos naftos tranzitą ir pristatymus vamzdynu "Družba".

  Bendrovė "Transneft" nustatė, kad Samaros regione į vamzdyną pateko specialiai užteršta chloridais nafta. Buvo iškelta baudžiamoji byla, keli asmenys suimti.

  Gegužės mėnesį atnaujintas naftos tiekimas Baltarusijoje, Ukrainoje ir vėliau Slovakijoje, Čekijoje ir Vengrijoje. Kad išvalytų vamzdyno atkarpą iki Lenkijos, Minskas nuo gegužės 24 dienos pradėjo transportuoti užterštą naftą viena iš "Družba" atšakų atgal į Rusiją.

  Nukentėjusios šalys derasi dėl žalos atlyginimo. Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas teigė, kad šį klausimą spręs už tiekimą atsakinga bendrovė "Transneft".

  Dar šia tema

  Lenkija atnaujino naftos tiekimą vamzdynu "Družba"
  Naftos taršos bylos figūrantas prašo Lietuvos teismo sušvelninti prevencinę priemonę
  Tegai:
  teismas, nafta

  Svarbiausios temos