03:04 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  199

  Unikalioje muzikos, kultūros ir pramogų šventėje, pasak organizatorių, pramogų atras kiekvienas — ne tik melomanas, bet ir išskirtinio dizaino mėgėjas, sporto, kultūros, gero maisto entuziastas ar šeimos su vaikais

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Vilniuje rugpjūčio 30 dieną prasidės tris dienas truksiantis muzikos ir kultūros festivalis "Sostinės dienos 2019", praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Šis festivalis kasmet Vilniaus širdyje suburia gausybę miestiečių ir užlieja linksmybėmis miesto gatves, Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštes, Neries krantinę bei skverą prie Karaliaus Mindaugo paminklo.

  "Gausus būrys atlikėjų įvairiose šventės scenose, vizualiųjų menų ekspozicijos, ypatingo skonio, dizaino ir meno dirbinių mugė, įspūdingos video projekcijos, renginiai jautresnio dėmesio reikalaujančioms socialinėms grupėms, pramogos šeimoms ir aktyvesnio poilsio mėgėjams, taip pat gausybė įvairių siurprizų — visa tai galės patirti vilniečiai bei sostinės svečiai, atkeliavę į "Sostines dienas 2019", — žada festivalio organizatoriai.

  Šiųmetinėse "Sostinės dienose" koncertuos daugiau kaip 70 atlikėjų bei grupių net keturiose festivalio scenose, tačiau ir be to šventėje pramogų atras kiekvienas — ne tik melomanas, bet ir išskirtinio dizaino mėgėjas, sporto, kultūros, gero maisto entuziastas ar mieste pramogauti susiruošusios šeimos su vaikais.

  Paskutinį vasaros penktadienį 17:00 trijose erdvėse muzikiniai akordai paskelbs festivalio pradžią — V. Kudirkos aikštėje užgros Lietuvos Respublikos VRM Reprezentacinis pučiamųjų orkestras, Neries krantinės scenoje — savo kūryboje jungiantis elektroninį ir folklorinį sąskambius eksperimentinės muzikos atlikėjas "Saulius Spindi", o skvere prie Karaliaus Mindaugo paminklo šokio žingsniais apie laukiamiausią šventę praneš Lietuvos vaikų ir jaunimo centro šiuolaikinio šokio studija "Gama".

  Esminė "Sostinės dienų" ašis — "Dūzgiantis prospektas" kvies į susitikimus Menų ir muzikos gatvėje, Stiliaus lokacijoje, Knygų alėjoje, Gardžių lauktuvių kelyje ir V. Kudrikos aikštėje. Tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo vieta.

  Didžiojoje prospekto scenoje "Veiksmai", įrengtoje prie V. Kudirkos aikštės, vyks įspūdingi šokėjų, muzikinių kolektyvų pasirodymai, įvairūs nuotaikingi projektai. Galima bus pasiklausyti tokių atlikėjų kaip "The Roop", "Free Finga", "Flying Saucer Gang", "The Station", "Skyders", "NIKO", "MaNNazz", "Deeper Upper", "Garbanotas", Jurgos Šeduikytės, Monikos Marijos ir kt.

  Katedros aikštėje penktadienį, rugpjūčio 30 dieną, koncertuos vienas mėgstamiausių jaunimo atlikėjų Frans iš Švedijos ir bene ryškiausia šiandieninės Lietuvos scenos žvaigždė Dady Was A Milkman, o paskutinį vasaros šeštadienį — grupė "N.O.H.A" (JAV, Vokietija, Čekija) ir elektroninės muzikos novatoriai, ekstravagantiškas duetas "Beissoul & Einius".

  Neries krantinė vis dažniau tampa vilniečių bei sostinės svečių mėgiama susitikimų vieta. Tad šiemet tarp Žaliojo ir karaliaus Mindaugo tiltų įsikurs dar daugiau "Food Truck" maisto vagonėlių nei pernai, o naujoves vertinantys miestiečiai galės mėgautis unikalia muzikine scena "Atspindžiai", kurioje gyvai skleisis įvairių pasaulio kraštų inspiruotos muzikos garsų versmės.

  Sutemus Neries krantinės erdvėje tūkstančiai šventės lankytojų išvys unikalų reginį — naują 3D vizualinį projektą "Atradimas", kur trimatė projekcija bus rodoma ant itin galinga įranga pakelto upės vandens, suformuosiančio savotišką ekraną. Čia susilies nufilmuoti ir specialiai sukurti, animuoti vaizdai, taip pat įspūdingos projekcinės, lazerinės ir šviesų technologijos bei šiam kūriniui skirta muzika, kurios dalis bus atliekama gyvai.

  Pirmąjį rudens sekmadienį nuo ryto iki pavakarės Katedros aikštėje vyks socialinės įtraukties renginys "Tau, Vilniau!". Ši šventė prisideda prie neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių suartėjimo.

  "Už miestą tau ir man" — toks šūkis šiemet suvienys kasmetinės šventės, kuri tradiciškai yra tapusi skirtumus dėl negalios ištrinančiu renginiu, dalyvius. Į šį didžiulį susibūrimą suvažiuos iki 2000 dalyvių iš visos Lietuvos. Tai — neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų meno mėgėjai ir jų bendraminčiai, taip pat į šventę įsilies ir nemažas būrys savanorių: kariai, moksleiviai, studentai ir kt.

  Renginys prasidės iškilminga dalyvių eisena, kurią nuo Rotušės aikštės ves Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras. Katedros aikštėje ir ir jos prieigose koncertuos žmonių su negalia meno mėgėjų kolektyvai, o taip pat grupė "Biplan", dainininkai Jurgis Brūzga, Evelina Sašenko, Vaida Genytė, kiti atlikėjai.

  Miesto šventinėje programoje bus ir kiti išskirtiniai renginiai — skvere prie Karaliaus Mindaugo paminklo ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus įsikurs "Žaidimų ir atrakcijų parkas", o Lukiškių aikštėje karaliaus "Vilniaus sporto festivalis".

  "Sostinės dienos 2019" vyks rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Išsamesnė informacija apie festivalį pateikta festivalio tinklalapyje.

  Sostinės dienos — 2019
  © Sputnik /
  Sostinės dienos — 2019

   

  Svarbiausios temos