15:12 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Anot "Lietuvos geležinkelių" atstovo, statybos darbai gali užtrukti ilgiau, nei buvo planuota

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Traukinių eismas tarp Kauno geležinkelio stoties ir Palemono turėtų būti atnaujintas antroje rudens pusėje, praneša "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

  Traukinių eismas tarp Palemono ir Kauno geležinkelio stoties laikinai sustabdytas dėl šiame ruože tiesiamos "Rail Baltica" geležinkelio vėžės. Baigus darbus, prie europinės vėžės geležinkelio bus prijungtas Palemone esantis Kauno intermodalinis terminalas.

  Rangos darbus vykdo viešąjį pirkimą laimėję bendrovė "Hidrostatyba" su partneriais — "Autokausta" ir "Leonhard Weiss OÜ". 

  Anot "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojo, Infrastruktūros direkcijos vadovo Karolio Sankovski, rangovas statybų aikštelėje užtruks ilgiau, nei buvo įsipareigojęs.

  "Matome riziką, kad rangovas gali vėluoti užbaigti darbus. Sieksime, kad rangovas darbus baigtų ir eismas būtų atnaujintas ne vėliau nei iki spalio pabaigos", — sakė Sankovski.

  Šiuo metu traukinio keleiviai iš Palemono į Kauno geležinkelio stotį bei atgal vežami dvylika specialiųjų autobusų reisų. Nuo rugsėjo 1-osios, kai įprastai pradeda didėti keleivių skaičius, bus pridėti dar šeši  autobusų reisai.

  Nemokamų autobusų tvarkaraščiai yra priderinti prie populiariausių traukinių Vilnius–Kaunas ir Kaunas–Vilnius reisų.

  Be to, su Kauno savivaldybe suderinti ir miesto autobusų tvarkaraščiai. Bilietai į šiuos autobusus kainuos kaip įprasta.

  "Rail Baltica" projektas

  "Rail Baltica" — geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą.

  Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 mlrd. eurų. Investicijų Lietuvoje suma siekia apie 2,474 mlrd. eurų, iš kurių iki 85%, tikimasi, finansuos ES.

  Kaip ne kartą pažymėjo ekspertai, greičiausiai, projektas bus nepelningas keleivių pervežimui ir paprastų krovinių gabenimui, o vienintelė jo paskirtis yra karinė.

  Dar šia tema

  Rusijos ministras: pirmieji traukiniai Krymo tiltu važiuos metų pabaigoje
  Kauno oro uoste pasiektas didžiausias keleivių skaičius istorijoje

  Svarbiausios temos