16:28 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šių metų pirmąjį pusmetį Vilniuje jau apsilankė 603 714 svečių

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Vilnius vis labiau įsitvirtina Europos turistų tarpe kaip populiari kelionių kryptis, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

  Tai rodo turistų srautai, ėmę augti beveik dvigubai sparčiau nei pernai. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šių metų pirmąjį pusmetį Vilniuje jau apsilankė 603 714 svečių, tai yra 12,6 proc. daugiau nei pernai. Pernai panašiu laikotarpiu turistų skaičiaus augimas siekė 7,9 proc.

  79,2 proc. visų į Vilniaus apgyvendinimo įstaigas atvykusių svečių buvo užsieniečiai (477 913), tai yra 11,2 proc. daugiau nei 2018 metų I pusmetį. Daugiausiai turistų sulaukta iš Lenkijos, Baltarusijos, Vokietijos, Rusijos ir Latvijos. Penketuke į pirmąją vietą iškopė Lenkija, į trečiąją iš ketvirtosios vietos šoktelėjo Vokietija.

  Didžiausias augimas buvo iš Izraelio (20,2 proc.) ir Jungtinės Karalystės (11,9 proc.). Ir toliau ženkliai didėjo atvykstančių svečių skaičiai iš Italijos (8,8 proc.), Lenkijos (7,3 proc.) ir Vokietijos (6,6 proc.).

  "Vilnius atranda savo vietą Europos turistiniame žemėlapyje. Siekiant, kad turistų skaičiai toliau sparčiai didėtų, stengiamės užtikrinti, kad Vilnius būtų pastebimas ten, kur priimami esminiai kelionių sprendimai — interneto kelionių organizavimo platformose bei užsienio kelionių organizatorių siūlomuose paketuose", — sakė Vilniaus turizmo ir verslo skatinimo agentūros "Go Vilnius" direktorė Inga Romanovskienė.

  Pasak jos, šiais metais "Go Vilnius" kvietimu Vilniuje jau apsilankė dešimtys užsienio kelionių organizatorių iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos ir Italijos. Vilnių kaip turistinį miestą milijoninėms savo šalių auditorijoms pristatė ir čia apsilankę žurnalistai, kelionių tinklaraštininkai ir socialinių tinklų žvaigždės iš tikslinių rinkų. Didelio užsienio šalių susidomėjimo sulaukė tarptautinei auditorijai skirtas rinkodarinis projektas "Pasivaikščiojimų Vilnius".

  Rekordu galima laikyti tai, kad per pirmąjį pusmetį Vilniuje apsilankiusių turistų nakvynių skaičius jau perkopė milijoną. Vilniaus viešbučiuose ir svečių namuose per šį laikotarpį turistai praleido 1,08 milijonų nakvynių, tai yra 9,2 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Padidėjo ir viešbučių užimtumas, nors, palyginti su praėjusiais metais, savo paslaugas turistams šiemet siūlo 4 viešbučiais daugiau. Šių metų antrąjį ketvirtį vidutinis Vilniaus viešbučių numerių užimtumas siekė 72,1 proc., tai yra 9,2 proc. daugiau nei pernai.

  Europos Sąjungos šalių ekonomikos turizmas
  © Sputnik /
  Europos Sąjungos šalių ekonomikos turizmas

  Dar šia tema

  "Swedbank" lietuviams papasakojo, kur naudingiau praleisti atostogas
  Ekspertai įvardijo, ką turistai dažniausiai pamiršta lėktuvuose
  Lietuva tapo viena populiariausių vietų tarp "Airbnb" vartotojų
  Rusijoje papasakojo apie turistų eiles į Kaliningrado sritį
  Tegai:
  Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos