16:37 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (91)
  116

  Be to, nuo rugsėjo daugės nemokamų autobusų, kurie traukinio keleivius veš iš Palemono iki Kauno centre esančios stoties bei atgal

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Traukinių eismas tarp Kauno geležinkelio stoties ir Palemono turėtų būti atnaujintas antroje rudens pusėje, praneša bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" spaudos tarnyba.  

  Šiuo metu "Lietuvos geležinkelių" keleiviai iš Palemono į Kauno geležinkelio stotį bei atgal vežami dvylika specialiųjų autobusų reisų.

  "Lietuvos geležinkeliai" pažymi, jog nuo rugsėjo 1-osios, kai įprastai pradeda didėti keleivių skaičius, bus pridėti dar šeši autobusų reisai.

  Anot "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojo, Keleivių vežimo direkcijos direktoriaus Lino Baužio, nemokamų autobusų tvarkaraščiai yra priderinti prie populiariausių traukinių Vilnius–Kaunas ir Kaunas–Vilnius reisų.

  "Lietuvos geležinkelių" užsakymu kursuojantys autobusai mūsų klientus veš nemokamai. Visos eismo pertraukos metu keleiviams, keliaujantiems traukiniu iš Vilniaus į Kauną ar atgal bilietai kainuos 25 proc. pigiau nei įprastai", — pasakė Baužys.

  Be to, su Kauno savivaldybe suderinti ir miesto autobusų tvarkaraščiai. Bilietai į šiuos autobusus kainuos kaip įprasta.

  Traukinių eismas tarp Palemono ir Kauno geležinkelio stoties laikinai sustabdytas dėl šiame ruože tiesiamos "Rail Baltica" geležinkelio vėžės. Baigus darbus, prie europinės vėžės geležinkelio bus prijungtas Palemone esantis Kauno intermodalinis terminalas.

  Anot "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojo, Infrastruktūros direkcijos vadovo Karolio Sankovskio, rangovas statybų aikštelėje užtruks ilgiau, nei buvo įsipareigojęs.

  "Matome riziką, kad rangovas gali vėluoti užbaigti darbus. Sieksime, kad rangovas darbus baigtų ir eismas būtų atnaujintas ne vėliau nei iki spalio pabaigos", — pasakė Sankovski.

  Detalesnę informaciją apie maršruto Vilnius–Kaunas (Palemonas) traukinių eismą, keleiviams taikomas specialias nuolaidas ir specialius autobusų reisus galima rasti internete www.traukiniobilietas.lt bei keleivių informacijos telefonu (+370 700 55111).

  "Rail Baltica" projektas

  "Rail Baltica" — geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

  Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 mlrd. eurų. Investicijų Lietuvoje suma siekia apie 2,474 mlrd. eurų, iš kurių iki 85%, tikimasi, finansuos ES.

  Kaip ne kartą pažymėjo ekspertai, greičiausiai, projektas bus nepelningas keleivių pervežimui ir paprastų krovinių gabenimui, o vienintelė jo paskirtis yra karinė.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, kovo mėnesį bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonės "RB Rail" valdybos narys Kasparas Rokenas pareiškė, kad "Rail Baltica" yra ne karinis projektas, o iniciatyva "pagerinti infrastruktūrą". Po to balandžio pradžioje Masiulis pareiškė, kad "Rail Baltica" yra "vienas iš prioritetinių objektų užtikrinant Lietuvos nacionalinį saugumą ir karių mobilumą regione".

  Lietuvos geležinkeliai
  © Sputnik
  Lietuvos geležinkeliai
  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (91)

  Dar šia tema

  Visą vasarą bus sustabdytas traukinių eismas nuo Palemono iki Kauno geležinkelio stoties
  Pradedami pagrindiniai "Rail Baltica" geležinkelio tiesimo darbai
  Estijoje prasidėjo pirmieji būsimo geležinkelio "Rail Baltica" tiesimo darbai
  Tegai:
  Kaunas, Lietuvos geležinkeliai

  Svarbiausios temos