08:32 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  "European Social Survey" tyrimo rezultatai parodė, kad per pastaruosius 14 metų daugumoje Europos šalių išaugo homoseksualių santykių skaičius, tačiau kai kuriose šalyse sumažėjo netradicinės orientacijos žmonių palaikymas

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Tyrimas parodė, kad tose Europos šalyse, kuriose vienalyčiai santykiai nepripažinti įstatymų lygiu, pastebimas homofobijos augimas, praneša "Reuters".

  Vengrijos tyrinėtojai, kurie analizavo "European Social Survey" duomenis, sako, kad per laikotarpį nuo 2002 iki 2016 metų daugelyje Europos šalių padidėjo homoseksualių santykių skaičius. Kartu per šį laikotarpį Rusijoje, Bulgarijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje susilpnėjo netradicinės seksualinės orientacijos žmonių priėmimas.

  LGBT (Tarptautinė lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų asociacija — Sputnik) duomenimis, vienalytė santuoka yra legali tik 16 iš 48 Europos šalių. 21 valstybėje neleidžiamos vienalytės sąjungos ar pilietinė partnerystė.

  Tyrimo dalyviai buvo paprašyti įvertinti teiginį "gėjai ir lesbietės turėtų laisvai gyventi taip, kaip jie nori" skalėje nuo vieno iki penkių. Medžiagoje teigiama, kad mažiausiai taškų surinko Rusija, o daugiausiai — Belgija, Ispanija, Norvegija, Prancūzija, Švedija, Nyderlandai ir Islandija.

  Be to, šalyse, kuriose leidžiamos vienalytės santuokos (Ispanija ir Portugalija), ir kur galima vienalytė pilietinė partnerystė (Kipras, Graikija ir Italija), pastebimi reikšmingi pokyčiai, rodo 334 tūkstančių atsakymų analizė.

  Kaip pažymėjo vienas iš tyrėjų, rezultatai neparodė, ar vienalytės santuokos įteisinimas lėmė homofobijos lygio sumažėjimą, tačiau valstybės politika, jo nuomone, gali padėti normalizuoti šį klausimą.

  Iš trijų Baltijos šalių tik Estijoje vienalytė partnerystė yra įtvirtinta įstatymų lygmeniu. Lietuvoje vienalytės santuokos nėra registruojamos, kaip ir nepripažįstama jų partnerystė.

  Dar šia tema

  Lietuvoje vyks tradicinių šeimų palaikymo akcija, kaip priešprieša LGBT eitynėms
  Tel Avivo gatvėse vietoj LGBT vėliavų pakabintos Lietuvos vėliavos
  Tradicinių šeimų susirinkimas Vilniaus Bernardinų sode
  Nepaisant daugumos. Vilnius ir toliau linksminosi gėjų eitynėse
  Lietuvos LGBT reikalauja lygybės: ką atsakys šeimos žmogus Nausėda
  Tegai:
  homofobija, Lietuva, LGBT

  Svarbiausios temos